Інтерфакс-Україна
17:13 02.10.2018

Кучма завершує роботу представника України в ТКГ з врегулювання на Донбасі

2 хв читати
Кучма завершує роботу представника України в ТКГ з врегулювання на Донбасі

Кучма завершує роботу представника України в Тристоронній контактній групі з врегулювання на Донбасі - Оліфер

(уточнено 5-й абз.)

Київ. 2 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Другий президент України, представник країни в Тристороній контактній групі (ТКГ) Леонід Кучма припиняє роботу в ТКГ, повідомляє його прес-секретар Дарина Оліфер.

"На завершення сьогоднішньої роботи в Мінську Леонід Кучма подякував колегам із Тристоронньої контактної групи за спільну роботу. Таким чином підбито підсумок його роботи представника України в Тристоронній контактній групі", - написала вона на Facebook сторінці у вівторок.

Л.Кучма також висловив окрему подяку білоруській стороні за сприяння в організації переговорного процесу.

У свою чергу, спецпредставник ОБСЄ Мартін Зайдік від імені Тристоронньої контактної групи подякував Л.Кучмі за його внесок у Мінський процес, а також "за його мудрість і відданість своїй державі - Україні", які Л.Кучма проявив у Мінську.

Президент України Петро Порошенко призначив Л.Кучму представником України в ТКГ розпорядженням від 8 липня 2014 року. Відповідний документ було оприлюднено 2 лютого 2015 року.

За підсумками засідання ТКГ 2 жовтня Д.Оліфер зазначила, що українська сторона наполягає на проведенні розслідування трагічної загибелі дітей, які підірвалися на міні під тимчасово окупованою Горлівкою. За попередніми даними, вибуховий пристрій був міною направленої дії МОН-50.

Гуманітарна підгрупа продовжує працювати над звільненням утримуваних осіб.

У соціально-економічній підгрупі працюють над відновленням мобільного зв'язку. Крім того, залишається неврегульованою проблема повернення власності з ОРДЛО, як української (державної і приватної), так і належної іноземним компаніям. Зокрема, українська сторона не отримала відповіді на запитання про повернення рухомого складу ПАТ "Укрзалізниця".

Що стосується так званих "позачергових виборів" в ОРДЛО, то вони грубо порушують зобов'язання РФ як сторони Мінських домовленостей.

"Якщо вони будуть проведені, їхні результати не створюватимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ні Україною, ні світовим співтовариством. Волевиявлення на Донбасі може відбутися лише за Мінськими угодами - за українським законодавством, за участю українських політичних партій і ЗМІ, із дотриманням стандартів ОБСЄ, за моніторингу БДІПЛ, міжнародних спостерігачів. Україна залишається відданою мирному врегулюванню ситуації на Донбасі на основі Мінських домовленостей", - зазначено в повідомленні Д.Оліфер.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

Рубіо: США мають "просто піти далі" у разі неможливості завершення війни, яку розпочала Росія

Швеція планує профінансувати інноваційні напрями в сфері оборони, перелік обговорюється

Глава МЗС Франції вважає зустрічі в Парижі 17 квітня "дипломатичним успіхом Франції"

Переговори між США та Іраном про атом перебувають на "вирішальній стадії"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА