Інтерфакс-Україна
11:15 03.10.2018

Клімкін: Потреба дискусії про введення подвійного громадянства в Україні давно назріла

2 хв читати
Клімкін: Потреба дискусії про введення подвійного громадянства в Україні давно назріла

 Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє про необхідність розпочати в Україні дискусію про введення інституту подвійного громадянства в країні й зазначає, що це питання виходить за рамки і ситуації з прийомом українських громадян до угорського громадянства в м. Береговому Закарпатської області, й українсько-угорських відносин.

"Події в Береговому викликали жваву дискусію про проблеми подвійного громадянства, потреба в якій давно назріла... Розмова про інститут громадянства нам необхідна", - написав П.Клімкін у своїй статті, оприлюдненій на сайті "Європейська правда" в середу.

Міністр зазначає, що не дає готових відповідей, хоча має своє бачення проблематики, проте "констатує наявність проблеми, яка лише загострюватиметься, і закликає все суспільство до серйозної дискусії".

"Хочу зазначити, що проблема з подвійним громадянством виходить за рамки українсько-угорських відносин. Крім іншого, це ще й наша внутрішня суспільна проблема... Всі ми прекрасно розуміємо, що і в самій Україні десятки або навіть сотні тисяч людей мають паспорти сусідніх країн. І це не лише етнічні угорці", - наголошує глава українського зовнішньополітичного відомства.

За його словами, "навряд чи ті, хто на Закарпатті не встояв перед спокусою отримати другий паспорт, так різко розлюбили Україну". "Угорський паспорт для них - це насамперед пропуск до Євросоюзу, можливість забезпеченого та комфортного життя для себе та своїх дітей. Емігрують не лише етнічні угорці, емігрують сотні та сотні тисяч українців. І доки існуватиме разючий розрив у якості життя між нами та ними, цей процес, на жаль, продовжуватиметься", - констатував він.

П.Клімкін також згадав представників "старої" української діаспори в Канаді та інших державах, які хотіли б поряд із наявним отримати й українське громадянство, а також мільйони нових трудових емігрантів, багато з яких вже взяли друге громадянство, але не хочуть рвати зв'язок із батьківщиною та відмовлятися від громадянства України.

Міністр наголошує, що ця тема "безпосередньо стосується національної безпеки і може бути використана (власне, вже використовується) Росією, яка є майстром провокування штучних загострень".

"Упевнений, що рішення можна знайти, причому таке, яке не зашкодить людям із подвійним громадянством, а, навпаки, звільнить їх від необхідності приховувати його. Звичайно, в умовах агресії Росії проти України проблема подвійного російсько-українського громадянства має розглядатися окремо, а я особисто вважаю його принципово неприйнятним. Власне кажучи, саме рішення про єдине громадянство в Україні було колись ухвалено передусім як запобіжник від можливого впливу Росії на щойно проголошену незалежну Україну. Сьогодні, коли Москва веде проти нас збройну агресію, така мотивація нівелюється: якщо Україна й захоче розглянути можливість обмеженого застосування подвійного громадянства, то це в принципі більше не має стосуватися Росії", - зазначив П. Клімкін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА