11:32 03.10.2018

Найближчим часом угорський консул у Береговому повернеться на батьківщину - Клімкін

2 хв читати
Найближчим часом угорський консул у Береговому повернеться на батьківщину - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін однозначно заявляє про намір вислати угорського консула в м. Береговому Закарпатської області через скандал навколо прийому українських громадян до громадянства Угорщини.

"Щодо конкретних дій угорського консула дискутувати потреби немає, тут слід чітко розставити крапки над i. І ми їх розставимо. Найближчими днями консул повернеться на батьківщину", - написав П.Клімкін у своїй статті, оприлюдненій на сайті "Європейська правда" в середу.

Міністр наголошує, що дії консула суперечать Віденській конвенції про консульські зносини, згідно з якою консульська установа виконує функції, "які не заборонені законами й правилами держави перебування або проти виконання яких держава перебування не має заперечень". "І пан консул, і його керівники в Будапешті прекрасно знали, що у нас є заперечення проти надання нашим громадянам другого громадянства, оскільки Конституція та законодавство України передбачають лише одне-єдине громадянство - українське. Те, що у нас не передбачено ні кримінальної, ні адміністративної відповідальності за подвійне громадянство, суті справи не змінює", - пише він.

Крім того, П.Клімкін зазначає, що роздаючи громадянство етнічним угорцям України, Угорщина "створює для них потенційні проблеми". "Наявність іншого громадянства може викликати цілком резонні запитання під час призначення на державні посади, особливо в силових відомствах України. Та й в будь-якому разі наявність двох громадянств у державі, яка визнає лише одне з них, неминуче приводить людину до конфлікту між її правами й обов'язками перед двома різними країнами, змушує приховувати правду й кривити душею", - наголошує міністр.

Також він прокоментував вимогу консульства в Береговому від одержувачів угорського громадянства приховувати цей факт від Української держави, й інструктаж, як маніпулювати паспортами двох країн під час перетину кордону. "Даруйте, але формування в Україні якогось "таємного товариства угорських громадян" - це створення якоїсь викривленої паралельної реальності, що не має нічого спільного ні із загальнолюдськими, ні з європейськими цінностями", - заявив глава відомства.

За словами П.Клімкіна, він докладно виклав українську позицію й аргументацію міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто під час зустрічі на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, проте, "на жаль, взаєморозуміння у, здавалося б, самоочевидній справі досягнуто не було".

Як повідомлялося, у своєму відеозверненні в понеділок увечері П.Клімкін заявив, що Угорщина має відкликати свого консула в Береговому до кінця поточного тижня, в іншому разі Україна вишле його сама.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

МЗС обурене арештом адвоката українських політв'язнів

Глави МЗС України та Італії обговорили взаємодію в рамках Італійського головування в ОБСЄ

Глави МЗС України та Німеччини обговорили звільнення українських військовополонених

Федерика Могерині обіцяє додаткову допомогу Україні

Клімкін: Затримання в Криму адвоката Курбедінова - це залякування всіх захисників українських політв'язнів

Клімкін та Сіярто домовилися про прискорення реалізації спільних прикордонних інфраструктурних проектів

Клімкін провів зустріч з Віце-президентом Єврокомісії з питань енергії

МЗС розглядає денонсацію Договору з РФ щодо Азовського моря, але документ ще не вичерпав себе в позовах проти РФ у міжнародних судах

Клімкін візьме участь у засіданні РМЗС ОБСЄ, де буде розглянуто російську агресію проти України

Україна скликає зустріч ядерних держав за механізмом Будапештського меморандуму

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА