16:05 03.10.2018

ВР скасувала ветований президентом закон про заміну довічного ув'язнення умовним звільненням

2 хв читати
ВР скасувала ветований президентом закон про заміну довічного ув'язнення умовним звільненням

 Верховна Рада відхилила закон (законопроект №2292) про заміну довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням, на який президент України Петро Порошенко раніше наклав вето.

Парламент ухвалив цей закон 26 листопада 2015 року. Документ упроваджує новий правовий інститут умовного звільнення від відбування покарання. Передбачалося, що механізм умовного звільнення застосовуватиметься до засудженого, який відбуває покарання у вигляді довічного позбавлення волі, якщо суд визнає, що ув'язнений не потребує подальшого відбування покарання і фактично відбув щонайменше 20 років позбавлення волі. Крім того, ув'язнений не повинен чинити злісні порушення встановленого порядку відбування покарання протягом останніх трьох років.

Відповідно до цієї ініціативи, стосовно засуджених до довічного ув'язнення, яких умовно звільняє суд від відбування покарання, встановлюється адміністративний нагляд на 10 років. Після завершення цього терміну засудженого, котрий виконав покладені на нього зобов'язання і не скоїв нового злочину, суд звільняє від призначеного йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

У пропозиціях президента зазначається, що покарання у вигляді довічного ув'язнення встановлюється у виняткових випадках за скоєння особливо тяжких злочинів.

На думку глави держави, в законі порушено низку принципів. Так, у поясненнях зазначено, що, згідно з Конституцією, президент України наділений повноваженнями здійснювати помилування. Згідно з Кримінальним кодексом України, довічне позбавлення волі може бути замінено актом про помилування на покарання у вигляді позбавлення волі на термін щонайменше 25 років.

У пропозиціях президента наголошується, що впровадження умовного звільнення від відбування довічного покарання після того, як засуджений провів у місцях несвободи щонайменше 20 років, нівелює значення правового інституту помилування таких осіб.

На пленарному засіданні парламенту в середу народні депутати відмовилися підтримати пропозиції президента, а також не змогли подолати вето.

"Отже, закон №2292 відхилено", - резюмував голова Верховної Ради Андрій Парубій, додавши, що тепер відкрито шлях для реєстрації нового законопроекту, який регулює аналогічне питання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У "Євросолідарності" проти розгляду антиолігархічного закону без висновків Венеціанської комісії

Арахамія про розмову з Коломойським на футбольному матчі: Обмінялися жартами щодо закону про олігархів

Ухвалення законопроекту про ринок деревини сприятиме відновленню лісів і прозорості на ринках і в Україні, і в ЄС

Співпраця з Європарламентом - це сфера не зовнішньої, а продовження внутрішньої політики Києва - депутат ЄП Ауштрявічюс

"Епоха бідності" може закінчитися вже у 2021 році, але лише для окремих депутатів - Железняк

Екс-міністр Кабміну Саєнко очолив виконком партії "Українська стратегія"

Елізабет Трасс змінить Домініка Рааба на посаді глави МЗС Великої Британії

Законопроект про основи державної політики перехідного періоду потребує додаткових обговорень - Разумков

На сайті Ради з'явився текст законопроекту про внесення змін до Виборчого кодексу для боротьби з "кандидатами-двійниками"

Боррель: Відносини між ЄС і Китаєм змінилися не в кращий бік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА