16:05 03.10.2018

ВР скасувала ветований президентом закон про заміну довічного ув'язнення умовним звільненням

2 хв читати
ВР скасувала ветований президентом закон про заміну довічного ув'язнення умовним звільненням

 Верховна Рада відхилила закон (законопроект №2292) про заміну довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням, на який президент України Петро Порошенко раніше наклав вето.

Парламент ухвалив цей закон 26 листопада 2015 року. Документ упроваджує новий правовий інститут умовного звільнення від відбування покарання. Передбачалося, що механізм умовного звільнення застосовуватиметься до засудженого, який відбуває покарання у вигляді довічного позбавлення волі, якщо суд визнає, що ув'язнений не потребує подальшого відбування покарання і фактично відбув щонайменше 20 років позбавлення волі. Крім того, ув'язнений не повинен чинити злісні порушення встановленого порядку відбування покарання протягом останніх трьох років.

Відповідно до цієї ініціативи, стосовно засуджених до довічного ув'язнення, яких умовно звільняє суд від відбування покарання, встановлюється адміністративний нагляд на 10 років. Після завершення цього терміну засудженого, котрий виконав покладені на нього зобов'язання і не скоїв нового злочину, суд звільняє від призначеного йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

У пропозиціях президента зазначається, що покарання у вигляді довічного ув'язнення встановлюється у виняткових випадках за скоєння особливо тяжких злочинів.

На думку глави держави, в законі порушено низку принципів. Так, у поясненнях зазначено, що, згідно з Конституцією, президент України наділений повноваженнями здійснювати помилування. Згідно з Кримінальним кодексом України, довічне позбавлення волі може бути замінено актом про помилування на покарання у вигляді позбавлення волі на термін щонайменше 25 років.

У пропозиціях президента наголошується, що впровадження умовного звільнення від відбування довічного покарання після того, як засуджений провів у місцях несвободи щонайменше 20 років, нівелює значення правового інституту помилування таких осіб.

На пленарному засіданні парламенту в середу народні депутати відмовилися підтримати пропозиції президента, а також не змогли подолати вето.

"Отже, закон №2292 відхилено", - резюмував голова Верховної Ради Андрій Парубій, додавши, що тепер відкрито шлях для реєстрації нового законопроекту, який регулює аналогічне питання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

З огляду на нарощування РФ військової потужності на кордоні з Україною європейські народники вимагають термінових дебатів у ЄП

Варшава підтримує висилку Прагою російських дипломатів

Деескалація на українсько-російському кордоні залежить від Москви

РФ висловила "рішучий протест" проти рішення Чехії про вислання російських дипломатів із країни, побачивши в ньому "американський слід"

Британія підтримала рішення Чехії вислати російських дипломатів

Україна підтримує рішення уряду Чехії про вислання 18 російських дипломатів - Кулеба

Кулеба візьме участь у засіданні Ради міністрів Європейського Союзу в закордонних справах – МЗС

Макрон закликає "визначити червоні лінії" для Росії на тлі нарощування сил поблизу кордонів України

Джемілєв: Єрмак у порядку дискусії пропонував створити в парламенті групу "Крим"

Макрон має намір провести розмову з Путіним

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА