17:50 04.10.2018

Порошенко запропонував ВР ратифікувати меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду з ЄС щодо отримання макрофінансової допомоги до EUR1 млрд

2 хв читати
Порошенко запропонував ВР ратифікувати меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду з ЄС щодо отримання макрофінансової допомоги до EUR1 млрд

У Верховній Раді зареєстровано проект закону про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди між Україною та ЄС щодо отримання макрофінансової допомоги в сумі до EUR1 млрд.

Ініціатором законопроекту про ратифікацію меморандуму між Україною як позичальником та ЄС як кредитором і Кредитної угоди між Україною як позичальником, Національним банком як фінансовим агентом позичальником та ЄС як кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС в сумі до EUR1 млрд) є президент України Петро Порошенко.

Як повідомлялося, у вересні представники України та Європейського Союзу підписали меморандум про взаєморозуміння і кредитну угоду щодо надання 4-ї програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на EUR1 млрд.

У меморандумі про взаєморозуміння закріплені умови 4-ї програми макрофінансової допомоги ЄС Україні на EUR1 млрд.

У свою чергу віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що для отримання макрофінансової допомоги з боку ЄС Україні доведеться виконати умови з 3-ї програми і здійснити малу приватизацію.

За її словами, сума в EUR1 млрд буде поділена на два транші, перший з яких Київ розраховує отримати вже до кінця поточного року.

Як уточнило Міністерство фінансів України в прес-релізі, транші макрофінансової допомоги будуть розподілені рівномірно - по EUR500 млн кожен. При цьому очікується, що перший транш надійде восени цього року після завершення сторонами внутрішніх процедур, необхідних для набуття чинності підписаними документами, і виконання Україною умов надання першого траншу.

Другий транш має надійти навесні 2019 р. за результатами оцінки виконання Україною заходів щодо реформування відповідних секторів реалізації державної політики, зазначає фінансове відомство.

Мінфін наголосив, що найближчим часом спільно з МЗС внесе пропозицію президенту України щодо необхідності невідкладного внесення на розгляд Верховної Ради проекту закону про ратифікацію цих договорів.

Як повідомлялося, згідно з оприлюдненими ЄС на початку липня цього року матеріалами, набуття документом чинності також дасть старт 2,5 рокам, протягом яких програма MFA IV діятиме.

Євросоюз із 2014 року надав Україні EUR2,81 млрд макрофінансової допомоги. Третій транш третьої програми макрофінансової допомоги на EUR600 млн був скасований 18 січня 2018 року через невиконання країною погоджених умов.

Україна не виконала чотири вимоги, зокрема, зняття заборони на експорт лісу-кругляку, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ та перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

ПАРЄ визнала нелегітимним президента РФ Путіна, а РПЦ - інструментом пропаганди

Більшість українців вважає, що Україна зберігає власний суверенітет - опитування КМІС

США мають намір запровадити санкції проти ІранСША мають намір запровадити санкції проти Ірану

Китай справді може допомогти відновити справедливий мир для України - Зеленський

Ердоган заявив, що удари Ірану по Ізраїлю спровокував Нетаньягу

Частина республіканців готова проголосувати за відставку спікера Палати представників США за його позицію щодо допомоги Україні та Ізраїлю

Стефанчук у ПАРЄ: Минув час засудження російської агресії, настав час об'єднаного спротиву терору РФ

Китай схвалює ідею мирної конференції для врегулювання "української кризи" за участю Росії та України - Сі Цзіньпін

Поділ допомоги Україні та Ізраїлю свідчить про те, що "це чиста політика і питання виборів" - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА