Інтерфакс-Україна
18:26 05.10.2018

Країни-члени ГУАМ домовилися просувати в ООН резолюцію щодо вирішення заморожених конфліктів

2 хв читати
Країни-члени ГУАМ домовилися просувати в ООН резолюцію щодо вирішення заморожених конфліктів

Молдова, Україна, Грузія та Азербайджан просуватимуть в Організації Об’єднаних Націй проект резолюції про вирішення заморожених конфліктів. Про це домовилися прем'єр-міністри країн-членів ГУАМ на зустрічі глав урядів країн організації, яка відбулася в п'ятницю в Кишиневі.

На прес-конференції за підсумками зустрічі прем'єр-міністр Молдавії Павел Філіп, заявив, що "країни ГУАМ вирішили об'єднати зусилля в цьому питанні, оскільки заморожені конфлікти - спільна для всіх проблема".

"Процес співпраці у рамках ГУАМ надалі позитивно впливатиме на наші зусилля щодо реалізації спільних цілей зі зміцнення демократії, розвитку економіки і торгівлі між країнами-членами ГУАМ. Не менш важливою є спільна співпраця щодо зміцнення безпеки в нашому регіоні та подоланню викликів, а також протистояння загрозам. Ми дійшли висновку, що регіональна солідарність для гарантування безпеки - це наше першочергове завдання", - заявив П.Філіп.

Він назвав "важливим досягненням Молдови ухвалення резолюції ООН про виведення російських військ із території республіки.

"Ми переконані, що знайти мирне вирішення територіальних конфліктів буде легше, якщо в країні не буде чужих військ та озброєння", - сказав прем'єр-міністр Молдови.

Його підтримав прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе. "Росія, як і раніше, підриває наші зусилля зі створення кращих умов життя для наших громадян, що живуть на окупованих територіях. Від моменту російського вторгнення населення цих регіонів скоротилося вп'ятеро", - сказав він.

У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що "заморожені конфлікти приносять лише вбогість і недотримання прав людини".

"Важливо, щоб усі демократичні країни консолідувалися, щоб знайти інструменти з відбиття цієї агресії", - заявив В.Гройсман.

За підсумками зустрічі митні служби чотирьох країн підписали протокол про співробітництво. Прем'єр-міністри країн ГУАМ також обговорили питання про можливе скасування тарифу за роумінг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський та Ердоган обговорили першу та наступну зустрічі делегацій в Стамбулі

Дипломатична академія України ім.Геннадія Удовенка відзначила 30-річчя

Переговори 2 червня мають привести до безумовного припинення вогню або посилення підтримки України

Україна готова до діалогу з Росією, але вимагає чітких і зважених пропозицій – Єрмак

Поки РФ вважатиме, що має право обговорювати членство України в НАТО, доти атакуватиме Україну - голова комітету Ради

НАТО не прийматиме офіційних рішень щодо нерозширення Альянсу, вважає нардеп Чернєв

Раді пропонують удосконалити процес оскарження відкликання депутатів місцевих рад

Кличко заявив про політичний тиск на роботу Київради

США готові чинити максимальний тиск на Росію у випадку необхідності – Держдеп

ЄС веде перемовини з США в рамках підготовки 18-го пакету санкцій проти РФ – Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА