Інтерфакс-Україна
15:39 08.10.2018

КС розгляне проект конституційних змін щодо інтеграції України в ЄС і НАТО як першочерговий

2 хв читати
КС розгляне проект конституційних змін щодо інтеграції України в ЄС і НАТО як першочерговий

Звернення Верховної Ради щодо відповідності Конституції України законопроекту про зміни до Основного закону, що закріплюють стратегічний курс країни на вступ до Європейського Союзу і НАТО Конституційний Суд розгляне як першочергове, заявляє глава Української держави Петро Порошенко.

"У мене радісна новина: законопроект визнано Конституційним Судом як такий, що підлягає першочерговому розгляду, і вже через кілька тижнів, я сподіваюся, в дуже короткий термін, парламент матиме можливість ще раз конституційною більшістю підтримати голосування названого законопроекту щодо змін до Конституції в першому читанні", - сказав П.Порошенко на зустрічі з новообраними членами Центральної виборчої комісії в понеділок у Києві.

Як повідомлялося, 20 вересня Верховна Рада включила до порядку денного сесії і направила до Конституційного Суду президентський законопроект (№9037) про внесення змін до Основного закону щодо закріплення стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі і НАТО.

27 вересня звернення Верховної Ради щодо відповідності Конституції президентського законопроекту надійшло в КС.

Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України може бути розглянутий Верховною Радою лише за наявності висновку Конституційного Суду щодо відповідності ініціативи вимогам ст.157 і 158 Основного закону.

Після отримання висновків КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, парламент може голосувати за нього для ухвалення в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв. Така процедура визначена Конституцією України.

Згідно із запропонованими змінами, у повноваженнях Верховної Ради буде "реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору".

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО. А Кабінет Міністрів країни, у свою чергу, має забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі до конституційних змін запропоновано закріпити, що Верховна Рада підтверджує "європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України".

Крім того, глава держави пропонує з перехідних положень Конституції вилучити норму про те, що "використання військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА