07:15 09.10.2018

Синод Константинопольського патріархату розгляне питання української автокефалії

2 хв читати
Синод Константинопольського патріархату розгляне питання української автокефалії

Питання надання автокефалії Православній церкві в Україні буде розглянуто на засіданні Синоду Константинопольського патріархату, яке відкриється у вівторок у Стамбулі.

Спочатку передбачалося, що цю тему буде обговорено константинопольським Синодом ще 10 вересня, але в кінці серпня прийнято рішення перенести засідання на місяць.

Як повідомлялося, 17 квітня президент Петро Порошенко заявив про намір звернутися до Константинопольського патріарха Варфоломія з закликом видати томос (указ) про створення "єдиної помісної церкви" України. Ця ідея викликала протест Московського патріархату і його самокерованої частини - канонічної УПЦ, яка про автокефалію не просила.

Тим часом патріарх Варфоломій звернення П.Порошенка до розгляду прийняв. У наступні кілька місяців Російська церква під час численних двосторонніх контактів заручилася підтримкою інших Православних церков світу в питанні щодо неприпустимості втручання в її внутрішні справи і легалізації розколу в Україні.

Останню спробу дипломатичного вирішення питання зробив особисто патріарх Кирило, прибувши 31 серпня в Стамбул на зустріч з патріархом Варфоломієм. Однак уже наступного дня патріарх Варфоломій виступив на Синаксисі (соборі) перед архієреями Константинопольської церкви з програмною доповіддю, в якій назвав неканонічним "втручання" Москви в церковні справи України і залишив це право за собою. Незабаром після цього було оголошено про направлення двох екзархів Константинополя до Києва, яким доручено прокласти шлях до "української автокефалії".

Священний Синод Московського патріархату розцінив дії Константинопольської церкви як вторгнення на його канонічну територію і на засіданні 14 вересня заявив про припинення молитовного спілкування з Константинополем, що аналогічно розриву дипломатичних відносин. Пізніше патріарх Кирило звернувся до голів Православних церков світу із закликом до загальноправославного обговорення "українського питання".

 

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

США і Україна подолали великий шлях до гендерної рівності

Тимошенко провела низку зустрічей у рамках візиту в США

США готові і надалі підтримувати Україну в зміцненні флоту і реформі оборонпрому - заступник міністра оборони

Глави МЗС України та Італії обговорили взаємодію в рамках Італійського головування в ОБСЄ

Глави МЗС України та Німеччини обговорили звільнення українських військовополонених

Голова фракції "БПП" у ВР називає припинення дії договору про дружбу з РФ логічним з огляду на агресію останньої

В АП наголошують, що створювана в Україні православна церква буде незалежною

Парубій схвалив оголошення дати проведення об'єднавчого собору зі створення помісної церкви України

США і Європа можуть посилити санкції проти РФ через захоплення українських моряків

Київ отримає позитивне рішення про членство в ЄС, бо Європа неповноцінна без України - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА