18:08 09.10.2018

Дипломати США солідарні з партнерами з ЄС: РФ має негайно звільнити Сенцова та інших політв'язнів українців

1 хв читати
Дипломати США солідарні з партнерами з ЄС: РФ має негайно звільнити Сенцова та інших політв'язнів українців

У посольстві США в Україні згодні з озвученою представником Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС) позицією, в якому Євросоюз вважає ув'язнення українського режисера Олега Сенцова в Росії порушенням міжнародного права і елементарних стандартів правосуддя, а також очікує його негайного звільнення.

"Погоджуємося з нашими партнерами з ЄС: своїм голодуванням на знак протесту Сенцов продемонстрував неймовірну мужність, рішучість і самовідданість. Росія має негайно звільнити всіх українських політв'язнів і поважати суверенітет і територіальну цілісність України", - йдеться в повідомленні, опублікованому в акаунті посольства США в Україні в "Твіттер" у вівторок.

Як повідомлялося, 7 жовтня офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби заявив, що ЄС вважає ув'язнення О.Сенцова в Росії "порушенням міжнародного права і елементарних стандартів правосуддя".

"Олег Сенцов продемонстрував неймовірну мужність, рішучість і самовідданість протягом 145 днів голодування. Його здоров'я зараз погіршилося до критичного стану. Відмовившись надати йому належне медичне лікування в інституалізованих медичних умовах, влада Російської Федерації порушила його права людини, а також свої зобов'язання у сфері прав людини з міжнародного права, а саме - за рішенням Європейського суду з прав людини від 25 липня цього року", - йдеться в комюніке, поширеному ввечері в неділю в Брюсселі.

У ньому наголошується, що Євросоюз солідарний з О.Сенцовим і, окрім швидкого та належного лікування режисера, очікує його "негайного звільнення".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА