18:38 11.10.2018

Київ вимагає від РФ відмовитися від практики "закритих зон" для спостереження ОБСЄ на непідконтрольних територіях Донбасу

2 хв читати
Київ вимагає від РФ відмовитися від практики "закритих зон" для спостереження ОБСЄ на непідконтрольних територіях Донбасу

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує системні обмеження та провокації з боку РФ та її окупаційних військ проти спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні, йдеться в оприлюдненій на офіційному сайті заяві українського зовнішньополітичного відомства про систематичні обмеження свободи пересування та перешкоджання у виконанні мандата щодо спостерігачів.

"Висловлюючи повну підтримку діяльності СММ, укотре вимагаємо від РФ припинити залякування спостерігачів СММ, відмовитися від практики "закритих зон" для спостереження ОБСЄ та гарантувати безпечний та безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї тимчасово окупованої території України, включаючи Автономну Республіку Крим та м. Севастополь. Вкотре закликаємо РФ вжити всіх необхідних заходів для припинення перешкоджання діяльності міжнародних організацій, в т. ч. гуманітарних, з боку її окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях України", - йдеться в заяві.

У МЗС зазначають, що згідно з оприлюдненою 10 жовтня доповіддю СММ, саме на тимчасово окупованих територіях Донбасу було зафіксовано переважну більшість фактів обмеження свободи пересування та інші перешкоди у процесі виконання представниками СММ їхнього мандата. "Особливе занепокоєння викликають наведені в доповіді факти ворожого ставлення російських окупаційних військ до спостерігачів СММ, що супроводжується погрозами та застосуванням зброї", - наголошується в заяві.

Як повідомлялося, незаконні збройні формування не пропустили спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в с. Верхньошироківське Новоазовського району і смт Южна Ломуватка Брянківської міськради Луганської області для здійснення моніторингу.

"Триває систематичне перешкоджання з боку збройних формувань РФ щодо діяльності міжнародних спостерігачів. Відповідно до звіту СММ ОБСЄ, оприлюдненого 10 жовтня 2018 року, бойовики заборонили представникам Місії проїхати для здійснення моніторингу до Верхньошироківського та Южної Ломуватки", - йдеться в повідомленні на сторінці ООС.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Єврокомісар Ган закликав Росію звільнити Сенцова на вручення премії Сахарова

МЗС обурене арештом адвоката українських політв'язнів

Глави МЗС України та Італії обговорили взаємодію в рамках Італійського головування в ОБСЄ

Глави МЗС України та Німеччини обговорили звільнення українських військовополонених

Голова фракції "БПП" у ВР називає припинення дії договору про дружбу з РФ логічним з огляду на агресію останньої

Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу з РФ з квітня 2019 року

У Вашингтоні обіцяють продовжити санкційний тиск на Москву

В Єврокомісії звинуватили Росію в спробах вплинути на вибори і референдуми в країнах ЄС

МЗС розглядає денонсацію Договору з РФ щодо Азовського моря, але документ ще не вичерпав себе в позовах проти РФ у міжнародних судах

Клімкін візьме участь у засіданні РМЗС ОБСЄ, де буде розглянуто російську агресію проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА