19:26 11.10.2018

Константинополь сказав: Автокефальній помісній церкві в Україні бути

2 хв читати
Константинополь сказав: Автокефальній помісній церкві в Україні бути

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна отримала від Вселенського патріархату довгоочікувану автокефалію своєї православної церкви.

"Господь побачив боротьбу українського народу за свою незалежність. Він почув наші молитви. І він належно оцінив нашу працю. Йому стало так завгодно, щоб його святість, Вселенський патріарх Варфоломій і синод Константинопольської церкви-матері сказали нами бажане, довгоочікуване і за яке ми так довго боролися "Так". Помісній автокефальній православній церкві в Україні бути!", - сказав П.Порошенко на брифінгу за підсумками синоду Вселенського патріархату в четвер, після чого було оголошено про відповідне рішення.

"І рішення Вселенського патріарха і синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії і шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковно-правовим документом про Україну, як нібито канонічну територію російської церкви. Те, що т.зв. перехід Київської митрополії у володіння Москви відбувся не за приписами канонічних правил, Вселенський патріархат визнав ще в 1924 році. А сьогодні синод ще раз підтвердив цю позицію", - додав глава української держави.

П.Порошенко зазначив, пославшись на слова Вселенського патріарха Варфоломія, що світове православ'я - "це сузір'я незалежних і мирних національних церков". "Нарешті в цьому сузір'ї засяє і наша українська зірка. Рішення про надання автокефалії вже прийнято".

Президент також назвав томос про автокефалію ще одним актом проголошення незалежності України. "Автокефалія - це частина нашої державницької, проєвропейської і проукраїнської стратегії, яку ми послідовно впроваджуємо в життя протягом останніх 4 років. І - підкреслюю - будемо впроваджувати і далі. Це основа нашого власного шляху розвитку, розвитку держави Україна і розвитку української нації. Томос - це, фактично, ще один акт проголошення незалежності України ... Для нас власна церква - це гарантія нашої духовної свободи, це запорука суспільної злагоди", - сказав він.

За словами глави Української держави, це рішення - "це падіння Третього Риму, як давньої концептуальної заявки Москви на світове панування ... імперія втрачає один з останніх важелів впливу на свою колишню колонію".

"Рішення про надання автокефалії Україні прийнято, ще раз підтверджено і промислом Божим в усіх православних державах, які добували свою незалежність і виникали свої помісні церкви - це Болгарія, це Греція, це Грузія, це Сербія, це Кіпр, це Румунія, це Росія. і тепер до них додається і наша з вами держава - Україна. І тому питання Томосу і автокефалії виходить далеко за межі церковного життя. Тому до нього долучилася і держава. Тому що це - питання нашої незалежності. це питання нашої національної безпеки. Це питання нашої державності. Це питання всієї світової геополітики", - резюмував П.Порошенко.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко вдячний за одноголосне рішення Ради ЄС про запровадження "Азовського пакету" санкцій

У Великій Британії сім депутатів оголосили про вихід з Лейбористської партії

Федеріка Могеріні не виключила введення нових санкцій ЄС проти Каракаса

Законопроект Конгресу США передбачатиме санкції щодо зовнішнього боргу Росії - Менендес

ЄС має підтримувати Україну в зв'язку з ситуацією в районі Азовського моря - Могеріні

Україну на "Євробаченні" не мають представляти артисти, що гастролюють у РФ - Кириленко

ЦВК створила всі 199 окружних виборчих комісій на виборах президента

Україна показала недостатній прогрес у виконанні УА з ЄС у сферах освіти, інфраструктури та охорони навколишнього середовища

Рада ЄС ухвалила рішення щодо "азовського" пакета санкцій проти РФ

Українська делегація на полях Генасамблеї ООН має намір обговорити формат миротворчої місії на Донбасі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА