13:02 12.10.2018

Більшість українців не зараховують себе до будь-яких політичних напрямів та ідеологій - опитування

2 хв читати

Більше половини опитаних українців (61%) не можуть зарахувати себе до лівих, лівоцентристів, центристів, правоцентристів або правих за системою класифікації політичних позицій, ідеологій і партій, свідчать дані дослідження Інституту Горшеніна.

Згідно з даними дослідження, оприлюдненими на прес-конференції в п'ятницю в Києві, водночас 8,1% зарахували себе до правих, 5,6% - до правоцентристів, 9% - до центристів, 5,6% - до лівих, 4 , 2% - до лівоцентристів.Водночас найбільш позитивно українці ставляться до соціал-демократичної (41,5%), соціалістичної (35,7%) і націонал-демократичної (32,5%) ідеології.

Найнегативніше ж ставлення у опитаних до комуністичної (64%), націоналістичної (54,9%) і консервативної (52,3%) політико-ідеологічних течій.

Під час опитування респонденти відповіли, що соціал-демократичні принципи не притаманні основним політичним силам України, однак найближчими вони є для Соціалістичної партії України (23,5%), а також ВО "Батьківщина" (21,4%) і ВО "Самопоміч "(19,1%), партії "За життя" (18,5%), "Опозиційного блоку" (16,9%), Радикальної партії Олега Ляшка (12,7%), "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" (12,5%) і "Народного фронту" (7,1%).

Крім того, 49,5% українців так чи інакше готові проголосувати за новостворену партію соціал-демократичного спрямування, 18% - не проголосували б за жодних обставин, 32,5% не змогли відповісти.

Дослідження "Ставлення українців до соціал-демократії" було проведено Інститутом Горшеніна спільно з представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі в липні-серпні 2018 року. Загалом було опитано 2000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, без урахування окупованих територій АР Крим, міста Севастополь, окремих районів Донецької та Луганської областей. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

50% українців не готові брати участь в управлінні своїм населеним пунктом - опитування

Найпозитивніше українці ставляться до Вакарчука і Зеленського, а найбільш впізнаваними є Порошенко і Ляшко

Гриценко і Вакарчук мають найбільшу підтримку як єдиного кандидата від демократичної опозиції на президентських виборах

Сім партій, зокрема й "Слугу народу" і "За життя", можуть пройти до Ради на наступних парламентських виборах

КМІС: 72% українців готові підтримати кандидата-жінку на виборах президента, 36% - єврея, 26% - темношкірого кандидата

Вступ України до НАТО підтримують 40% опитаних громадян, проти - 36%

Лідерами президентського рейтингу залишаються Тимошенко, Зеленський, Порошенко і Гриценко - опитування

До ВР можуть пройти 7 партій, лідирує "Батьківщина", рейтинги інших політсил відрізняються в рамках похибки

За Тимошенко у першому турі виборів президента готові проголосувати 13,4%, за Зеленського 7,6%, за Порошенка і Гриценка по 7%, за Бойка 6,9%

Медведчука українці сприймають насамперед як кума Путіна - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА