13:02 12.10.2018

Більшість українців не зараховують себе до будь-яких політичних напрямів та ідеологій - опитування

2 хв читати

Більше половини опитаних українців (61%) не можуть зарахувати себе до лівих, лівоцентристів, центристів, правоцентристів або правих за системою класифікації політичних позицій, ідеологій і партій, свідчать дані дослідження Інституту Горшеніна.

Згідно з даними дослідження, оприлюдненими на прес-конференції в п'ятницю в Києві, водночас 8,1% зарахували себе до правих, 5,6% - до правоцентристів, 9% - до центристів, 5,6% - до лівих, 4 , 2% - до лівоцентристів.Водночас найбільш позитивно українці ставляться до соціал-демократичної (41,5%), соціалістичної (35,7%) і націонал-демократичної (32,5%) ідеології.

Найнегативніше ж ставлення у опитаних до комуністичної (64%), націоналістичної (54,9%) і консервативної (52,3%) політико-ідеологічних течій.

Під час опитування респонденти відповіли, що соціал-демократичні принципи не притаманні основним політичним силам України, однак найближчими вони є для Соціалістичної партії України (23,5%), а також ВО "Батьківщина" (21,4%) і ВО "Самопоміч "(19,1%), партії "За життя" (18,5%), "Опозиційного блоку" (16,9%), Радикальної партії Олега Ляшка (12,7%), "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" (12,5%) і "Народного фронту" (7,1%).

Крім того, 49,5% українців так чи інакше готові проголосувати за новостворену партію соціал-демократичного спрямування, 18% - не проголосували б за жодних обставин, 32,5% не змогли відповісти.

Дослідження "Ставлення українців до соціал-демократії" було проведено Інститутом Горшеніна спільно з представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі в липні-серпні 2018 року. Загалом було опитано 2000 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, без урахування окупованих територій АР Крим, міста Севастополь, окремих районів Донецької та Луганської областей. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/- 2,2%.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд 19 лютого розгляне ще один позов Гриценка до ЦВК

Порошенко вдячний за одноголосне рішення Ради ЄС про запровадження "Азовського пакету" санкцій

У Великій Британії сім депутатів оголосили про вихід з Лейбористської партії

Федеріка Могеріні не виключила введення нових санкцій ЄС проти Каракаса

Законопроект Конгресу США передбачатиме санкції щодо зовнішнього боргу Росії - Менендес

ЄС має підтримувати Україну в зв'язку з ситуацією в районі Азовського моря - Могеріні

Україну на "Євробаченні" не мають представляти артисти, що гастролюють у РФ - Кириленко

ЦВК створила всі 199 окружних виборчих комісій на виборах президента

Україна показала недостатній прогрес у виконанні УА з ЄС у сферах освіти, інфраструктури та охорони навколишнього середовища

Рада ЄС ухвалила рішення щодо "азовського" пакета санкцій проти РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА