Інтерфакс-Україна
20:33 16.10.2018

Пашинян оголосив про відставку з поста прем'єра Вірменії з метою розпуску парламенту і проведення позачергових виборів

2 хв читати
Пашинян оголосив про відставку з поста прем'єра Вірменії з метою розпуску парламенту і проведення позачергових виборів

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в ефірі Громадського телебачення республіки у вівторок оголосив про свою відставку з метою розпуску парламенту і проведення позачергових парламентських виборів.

"Мета відставки - завершення революції за допомогою проведення позачергових виборів і повернення влади народу", - сказав Н.Пашинян.

"Після моєї відставки президент прийме відставку уряду. Всі міністри продовжать виконувати свої обов'язки. Я також продовжу виконувати конституційні повноваження прем'єр-міністра. Якщо на виборах в грудні ви виберете нашу політичну силу, я переоберуся на посаді прем'єра", - заявив Н.Пашинян у зверненні до народу.

Раніше в інтерв'ю телеканалу "Франс24" Н.Пашинян заявив, що позачергові парламентські вибори повинні відбутися 9-10 грудня "плюс-мінус кілька днів". "Для цього я маю піти у відставку до 16 жовтня", - зазначив він.

Згідно з Конституцією Вірменії, після відставки прем'єр-міністра і уряду фракції парламенту Вірменії повинні в семиденний термін висунути нового кандидата на пост прем'єра. Якщо парламент не обирає прем'єра, то знову в семиденний термін проводяться нові вибори. У разі необрання прем'єра вдруге парламент розпускається силою закону.

Відповідно до Конституції, позачергові вибори парламенту проводяться не раніше ніж через 30 днів і не пізніше 45 днів після розпуску законодавчого органу.

Як повідомлялося, Н.Пашинян і голова партії "Процвітаюча Вірменія", один з найбільших вірменських підприємців Гагік Царукян підписали меморандум про проведення позачергових парламентських виборів у грудні, відповідно до якого, керована Г.Царукяном парламентська фракція "Царукян" взяла на себе зобов'язання не висувати кандидата на пост прем'єра і не сприяти будь-якому іншому кандидату.

Раніше парламентська фракція очолюваної екс-президентом Вірменії Сержем Саргсяном Республіканської партії заявила, що не висуне свого кандидата на пост прем'єра в разі відставки глави уряду для розпуску парламенту і проведення позачергових парламентських виборів.

Нині в 105-місцевому парламенті Вірменії представлені чотири фракції.

Опозиційна фракція Республіканської партії має 50 депутатських мандатів. Фракція "Царукян" має 31 мандат. Фракція "Дашнакцутюн" представлена сімома депутатами. Фракції "Елк", сформованій за участю партії прем'єра "Цивільний договір", належать дев'ять мандатів. Вісім депутатів не включені до будь-якої фракції, після зміни влади в Вірменії вони покинули фракцію Республіканської партії.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко: Україна заслуговує на уряд, який працює задля збереження держави

Зміни в українському уряді потрібні для результату, там мають працювати професіонали, заявляють в "Ударі"

Захист прав людини в умовах агресії РФ набуває додаткової важливості – коментар МЗС щодо меморандуму єврокомісара з прав людини

Єврокоміссар з прав людини заявляє про випадки вибіркового військового набору в Україні та інші порушення при мобілізації - меморандум

Шлях України до вступу до ЄС несе зобов'язання щодо прав людини - єврокомісар

Настав час змінити правила гри у питанні санкцій проти Росії – сенатор-республіканець Грем

Нетаньягу висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Україна готова в липні відкривати перші три переговорні Кластери про вступ в ЄС, або починати з 1-го Кластеру разом з Молдовою - Стефанішина

На цьому тижні країни ЄС дійдуть згоди разом із Словаччиною і Угорщиною щодо 18-го пакету санкцій проти РФ, прогнозує Стефанішина

Для відкриття переговорних Кластерів про вступ України в ЄС достатньо 26 голосів держав-членів без Угорщини - Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА