Інтерфакс-Україна
14:17 17.10.2018

Більше половини українців за створення в країні єдиної помісної церкви, майже третина вбачають її главою предстоятеля УПЦ-КП Філарета - "Рейтинг"

2 хв читати
Більше половини українців за створення в країні єдиної помісної церкви, майже третина вбачають її главою предстоятеля УПЦ-КП Філарета - "Рейтинг"

Більше половини українців позитивно ставляться до ідеї створення в країні єдиної помісної церкви, про що свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

Згідно з отриманими даними, оприлюдненими в середу на сайті "Рейтингу", 54% опитаних підтримують ідею створення в Україні єдиної помісної церкви. Протилежної думки дотримуються 19%, байдуже висловлюються про це також 19%.

Найвищий рівень підтримки - на заході (68%) і в центрі країни (58%). На півдні прихильників цієї ініціативи не менше 45%, а на сході - 37%. У південно-східних областях фіксується відносно більша кількість тих, хто байдуже або негативно ставиться до цієї теми (близько чверті респондентів у кожній категорії).

Високий рівень підтримки ідея помісної церкви має серед найстарших опитаних (61%). Серед молоді таких близько 45%, серед представників середнього віку - 51%. У розрізі конфесій найбільшу підтримку ініціатива автокефалії має серед прихожан Української греко-католицької церкви та Української православної церкви Київського патріархату. Загалом серед цих категорій рівень підтримки ідеї єдиної помісної церкви становить понад 75%. У середовищі прихожан інших конфесій таких опитаних близько половини.

Найбільший опір ідея помісної церкви має серед прихожан Української православної церкви (Московського патріархату), де більше половини негативно ставляться до цього. Водночас майже 28% прихильно ставляться до автокефалії.

36% всіх опитаних вважають, що створення єдиної помісної церкви швидше об'єднає Україну, 23% стверджують, що ця ініціатива жодним чином не вплине на консолідацію суспільства. Натомість 24% говорять про можливий розкол. Більше про розкол після отримання автокефалії говорять на сході (34%) і серед прихожан УПЦ (МП) - 57%.

30% респондентів вважають, що очолити єдину помісну церкву повинен глава УПЦ-КП патріарх Філарет. 7% вважають, що головою має бути предстоятель УПЦ (МП) митрополит Онуфрій, 3% - предстоятель Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Макарій. 11% вважають, що жоден з них не повинен очолювати помісну церкву. 42% наразі не сформували щодо цього питання своєї думки.

Патріарх Філарет як можливий глава єдиної помісної церкви користується найбільшою підтримкою серед прихожан Церкви, яку він очолює (57%). У середовищі інших конфесій його підтримка є трохи нижчою: серед прибічників УГКЦ таких 31%, представників інших конфесій - 21%, вірян без конфесії - 20%. Серед прихожан УПЦ (МП) главою єдиної помісної церкви швидше бачать митрополита Онуфрія (29%). Водночас кожен десятий тут не проти, щоб після отримання автокефалії помісну церкву очолив патріарх Філарет.

Опитування проводилося з 27 вересня до 4 жовтня 2018 року серед населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА