Інтерфакс-Україна
13:22 24.10.2018

Глава МЗС Польщі: В історичному діалозі з Україною потрібна добра воля обох сторін

2 хв читати
Глава МЗС Польщі: В історичному діалозі з Україною потрібна добра воля обох сторін

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч переконаний, що в питанні історичної політики Польщі та України необхідна добра воля обох сторін.

Як повідомляє "Польське радіо", після зустрічі з українським колегою Павлом Клімкіним 23 жовтня у Варшаві глава польського МЗС заявив на спільній прес-конференції, що заборону ексгумації останків польських жертв Другої світової війни, які загинули на території сучасної України, "важко пояснити". "Це певне право, що належить польському суспільству, воно незаперечне", - переконаний очільник польської дипломатії. Він додав, що Польща взяла до відома попереднє зауваження Києва щодо українських місць пам’яті, що встановлені "згідно з польським законодавством".

Я.Чапутовіч окреслив умови домовленості щодо ексгумації та українських місць пам'яті в Польщі. "Якби нам з нашого боку вдалося здійснити якісь рішучі заходи з цього питання, то я думаю, що українська сторона теж може зробити певні кроки й допустити польських дослідників до можливих ексгумацій. Потрібна добра воля з обох сторін, ми цю добру волю показали", - сказав польський міністр і додав, що рішення з цього питання мають прийняти також відповідні установи, наприклад Інститути національної пам'яті в обох країнах.

П.Клімкін, у свою чергу, зазначив, що спільно з польським міністром він говорив у Варшаві про можливість "рухатися вперед" в історичній політиці.

На думку українського міністра, емоційний контекст не дозволяє "іти далі" в історичному діалозі. Однак він вважає, що після переговорів у Варшаві вдалося створити концепцію подальших дій. "Я дуже сподіваюся, що ця логіка дозволить нам добре розуміти один одного в питаннях історії та співпрацювати. З міністром Чапутовічем ми додатково попрацюємо над практичними результатами, нині ми про них розмовляли, і найближчим часом я сподіваюся, що ми повідомимо, як усе відбуватиметься", - цитує П.Клімкіна "Польське радіо".

Український міністр не назвав місць пам'яті, про які він говорив із польським колегою. Водночас глава МЗС України запевнив, що інформацію про них буде оприлюднено найближчим часом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко назвав обмін територіями путінським сценарієм та має обережний оптимізм щодо зустрічі на Алясці

Латвія підтримує неможливість розділення України та Молдови у процесі вступу до ЄС

Кличко заявив про політичний тиск на роботу КМДА з боку Офісу генпрокурора

ЄС має бути готовий разом із Вашингтоном запровадити мита проти покупців російської нафти - глава Мінфіну США

Народна депутатка з "Європейської солідарності" ініціює відкликання Мережка з посади голови комітету з питань зовнішньої політики

В КМДА стверджують: голова КМВА Ткаченко не відповідає на пропозиції щодо проблеми з перепустками на комендантську годину

Порошенко: єдиним прийнятним результатом переговорів має стати безумовне припинення вогню

"Європейська Солідарність" закликала спікера Ради негайно обговорити ситуацію на фронті на погоджувальній раді - співголова фракції

Міністр закордонних справ Чехії: На майбутніх парламентських виборах чеська нація проголосує за українську

Віртуальна зустріч коаліції охочих пройде в середу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА