21:30 25.10.2018

Тимошенко: Україна заслужила право на членство в НАТО і ЄС

2 хв читати
Тимошенко: Україна заслужила право на членство в НАТО і ЄС

Лідер Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко, виступаючи на 20-му щорічному Форумі з питань внутрішньої і глобальної безпеки, який проводить міжнародна організація Crans Montana Forum в Женеві (Швейцарія), підкреслила, що Україна заслужила право бути в НАТО і Євросоюзі.

"11 листопада в усьому світі відзначатимуть 100-річчя завершення Першої світової війни, яка тривала 4 роки, 3 місяці і 14 днів. Про події й уроки Першої світової говоритимуть на найвищому рівні. Це, безумовно, правильно і важливо. Але мало хто знає, що війна на сході України разом з анексією Криму триває довше, ніж Перша світова - більше 4 років і 8 місяців. Про неї говорять все менше", - сказала лідер партії, представляючи доповідь "Регіональні та глобальні виклики: приклад України" .

Ю.Тимошенко нагадала, що за час неоголошеної війни Росії проти Української держави вбито понад 10 тис. осіб, в тому числі 147 дітей; майже 30 тис. поранених, в тому числі 300 дітей; щонайменше 1300 осіб вважаються зниклими безвісти; майже 2 млн українців є вимушеними переселенцями. За її словами, окупована територія України більше, ніж площа всієї Швейцарії, понад 400 км державного кордону, які не контролює уряд.

Політик закликала світову спільноту "не закривати очі на події сьогодення".

"Якщо ми не почнемо сьогодні, то швидко зрозуміємо, що почали занадто пізно", - додала вона.

На її думку, події в Криму і на сході України і відповідь на них міжнародної спільноти є і будуть "одним з ключових індикаторів здатності або нездатності існуючих механізмів безпеки і інституцій пройти стрес-тест".

Крім того, Ю.Тимошенко зазначила, що більшість українців бачать своє майбутнє в ЄС і НАТО.

"Війна, яка триває останні чотири роки, показала, що нам складно самим протистояти агресії Росії. РФ має прийняти той факт, що СРСР більше не існує, існують нові незалежні держави, які мають право на власну незалежність і суверенітет. А Україна завоювала своє право на членство в НАТО і ЄС", - підсумувала лідер партії.

Як повідомлялося, Ю.Тимошенко 25-27 жовтня бере участь в 20-му щорічному Форумі з питань внутрішньої і глобальної безпеки, який проводить міжнародна організація Crans Montana Forum у місті Женева (Швейцарія).

Crans Montana Forum співпрацює з ООН, ЮНЕСКО, ЄС та іншими інституціями задля забезпечення стабільності, безпеки і поваги до прав людини в світі. У нинішньому році на Форумі обговорюватимуться виклики сьогодення в сфері безпеки і загрози для сучасного світового порядку. У ньому братимуть участь глави держав і урядів, міністри, парламентарії, представники міжнародних організацій, провідні політики країн світу та експерти.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Тимошенко виступає за продаж населенню України газу власного видобутку за вдвічі нижчою ціною

Тимошенко виступає за створення сильної професійної армії і вступ України в НАТО

Новий президент не повинен руйнувати Мінський процес, але паралельно мають йти "справжні" переговори в форматі "Будапешт +"

Тимошенко пропонує між виборами президента і парламенту провести референдум і прийняти нову Конституцію України

Патріарх Єрусалимський спростував заяву про протидію Тимошенко отриманню Україною Томосу

Тимошенко: Нову Конституцію та суспільний договір втілюватиме Національний стратегічний центр

Макрон через напружений робочий графік не братиме участі у Давоському форумі

Тимошенко: Томос про автокефалію - це велика духовна перемога України

Тимошенко назвала підписання Томосу про автокефалію ЦУ символом духовної ідентифікації

Тимошенко та Зеленський лідирують у президентському рейтингу - опитування Українського інституту соціальних досліджень і "Соціального моніторингу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА