Інтерфакс-Україна
13:59 01.11.2018

"Наш край" закликає владу позбавити "Нафтогаз" права відключати тепло українцям

2 хв читати
"Наш край" закликає владу позбавити "Нафтогаз" права відключати тепло українцям

 НАК "Нафтогаз України" необхідно позбавити права відключати взимку тепломережі населених пунктів через заборгованість за спожиті енергоносії, вважає народний депутат від партії "Наш край" Сергій Шахов.

"Доки всі обговорювали премії керівництва "Нафтогазу", сотні українських міст стали заручниками компанії. У будь-який момент вона може "обрізати" їм поставки газу навіть за "борг" у 10 грн. Тим самим змушувати підвищувати тарифи на опалення. Тобто "витрушувати" гроші з пересічних громадян. Це шантаж людей холодом. І все заради інтересів керівництва "Нафтогазу", яке любить виписувати собі мільйонні премії за "управлінські успіхи", - сказав С.Шахов.

Він вважає, що влада має скасувати помилкове рішення Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) про право монополіста "обрізати" тепло містам.

Депутат прогнозує, що відключення містам тепла лише підвищить соціальну напругу в країні.

"Ми мали приклади відключення теплових мереж Краматорська, Коцюбинського, інших міст. Таким чином енергопостачальні компанії задовольнили свої нагальні "бажання", але це не вирішило проблему системно - залежність комунального сектора від диктату енергетичних монополістів. Очевидно, держава має взяти під контроль енергобезпеку соціальних об'єктів і населених пунктів загалом, а не віддавати це питання на відкуп найманим менеджерам, які міряють світ бізнес-інтересами", - вважає С.Шахов.

Депутат закликає Верховну Раду невідкладно розглянути законопроект, поданий до парламенту депутатами "Нашого краю" ще минулого року, про заборону відключення від газу об'єктів соціальної інфраструктури.

У партії нагадали, що у вересні цього року до Кодексу газотранспортної системи НКРЕКП внесено суттєві зміни, через які "Нафтогаз України" отримав право доручати облгазам відключати взимку тепломережі, якщо питання заборгованості не буде врегульовано протягом трьох діб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заступник голови фракції "Батьківщина" Соболєв не виключає дострокових виборів у парламент Польщі

Україна у відносинах із Польщею повинна діяти раціонально, а не емоційно - Кондратюк

Ердоган заявив, що хотів би провести зустріч Зеленського, Путіна і Трампа в Туреччині

РФ знову була проти присутності США під час зустрічі у Стамбулі - Кислиця

Саміт у Гаазі також має надіслати чіткий сигнал про підтримку НАТО України - Науседа

"Євросолідарність" ініціює створення ТСК щодо впливу Портнова на судову систему

Україна сподівається на успішну реалізацію взаємовигідних економічних проєктів з Польщею – Зеленський

НАТО має фундаментально переглянути свій підхід до РФ і бути готовим до непередбачених ситуацій - заява голів Вільнюського саміту

Вибір поляків на президентських перегонах може ускладнити євроінтеграцію України - Климпуш-Цинцадзе

Двопартійна підтримка Києва триватиме і після виборів президента Польщі - голова комітету Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА