15:09 03.11.2018

Відхід української церкви від російського православ'я до світового буде позитивом для російської церкви – Клімкін

2 хв читати
Відхід української церкви від російського православ'я до світового буде позитивом для російської церкви – Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що відхід української православної церкви від російського православ'я до світового стане позитивом і для світової церковної громади, і для російської церкви.

"Слова Його Святості Патріарха Варфоломія до нас: "почувайтеся тут вдома!". Не як вдома, а саме вдома. Ми залишаємо російське православ'я і повертаємося до світового, і в цьому буде позитивне майбутнє для нас, для світової церковної громади і навіть для російської церкви", – написав П.Клімкін на своїй сторінці в мікроблозі "Твіттер" у суботу.

Раніше цього дня президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій за підсумками зустрічі в Стамбулі підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Києвом і Константинопольським патріархатом щодо створення помісної православної церкви в Україні, що є черговим кроком до отримання Томосу.

Згідно з документом, Вселенський патріарх надає Томос, визнаючи незалежність Української церкви, і вручає його обраному на Соборі предстоятелю. Українська держава, відповідно до Конституції і законів, надає цим процесам сприяння.

Також, згідно з угодою, буде зареєстровано місію Вселенського Патріархату в Києві – фактично, посольство, яке представлятиме Вселенську Патріархію в Києві і сприятиме зв'язкам незалежної Української церкви зі Вселенським православ'ямОтже, це і є Ставропігія (представництво), відкриття якої передбачено ухваленим раніше рішенням Синоду Вселенського патріархату.

Тепер українські єпископи мають зібратися на Собор і обрати патріарха.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА