13:53 06.11.2018

І.Геращенко: Провладна коаліція не підтримає відставку Луценка

2 хв читати
І.Геращенко: Провладна коаліція не підтримає відставку Луценка

Коаліція не підтримує відставку генерального прокурора Юрія Луценка, заявила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Ми, провладна коаліція, не підтримуємо відставку Юрія Луценка... Юрій Віталійович поставив це питання. Я звертаюся зараз до голови парламенту поставити (це питання - ІФ) на голосування, і ми побачимо, що коаліція не дає на це голоси", - сказала перший віце-спікер Верховної Ради України на пленарному засіданні у вівторок.

Раніше цього дня генеральний прокурор України Ю.Луценко заявив, що подав заяву про відставку через політичний піар навколо розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк та нівелювання роботи правоохоронних органів у цій справі.

"Щоб не було ніяких сумнівів, що за владу ніхто не тримається, я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України, і ви у парламенті маєте розглянути це питання. Прошу зробити це цього тижня", - сказав Ю.Луценко з трибуни Верховної Ради у вівторок.

Згідно з Конституцією України, прокуратуру очолює генеральний прокурор, якого призначає та звільняє з посади з відома Верховної Ради президент України.

Термін повноважень генпрокурора становить шість років.

Згідно зі ст. 42 закону України "Про прокуратуру", генеральний прокурор України звільняється з адміністративної посади президентом України за згодою Верховної Ради у зв'язку з поданням заяви про дострокове припинення повноважень на адміністративній посаді за власним бажанням.

Ю.Луценко був призначений генпрокурором України у травні 2016 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Наприкінці лютого - на початку березня ВР проголосує в цілому за конституційні зміни щодо закріплення інтеграції в ЄС та НАТО

В Україні сподіваються, що в п'ятницю і з початком тижня консули зможуть відвідати військовополонених моряків у "Лефортово"

Рада продовжила роботу ТСК із дослідження розкрадань в армії і розширила період вивчення матеріалів

ВР відмовилася включити до порядку денного законопроект, що подовжує імплементацію мовної статті в освіті до 2023 року

Рада ратифікувала зміни до угоди про ЛитПолУкрбриг щодо участі в міжнародних операціях

Представництво ЄС в Україні вітає ухвалення Радою закону про протимінну діяльність

ВР схвалила створення системи протимінної діяльності в Україні

Рада не має наміру розглядати у четвер президентський законопроект про скасування заборони на проведення місцевих виборів 23 грудня

Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу з РФ з квітня 2019 року

ВР удвічі розширила зону українського контролю в Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА