18:34 06.11.2018

Рада має намір створити в Україні ефективну систему протимінну діяльність

2 хв читати
Рада має намір створити в Україні ефективну систему протимінну діяльність

 Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроект про протимінну діяльність.

За відповідний законопроект № 9080-1 "Про протимінну діяльність в Україні" в першому читанні проголосували 240 народних депутатів.

Законопроект визначає правову основу, мету, принципи, основні складові видів протимінної діяльності в Україні.

Згідно із законопроектом основними принципами протимінної діяльності в Україні є державне регулювання у сфері протимінної діяльності; держпідтримка цієї діяльності і залучення до неї національних і іноземних інвестицій.

Серед основних принципів також послідовність формування державної політики в сфері протимінної діяльності; ефективне використання науково-технічного потенціалу України та можливостей, які надає протимінна діяльність в інтересах національної економіки та безпеки населення.

Законопроект визначає перелік об'єктів і суб'єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади діяльності; вимоги до фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування; джерела фінансування протимінної діяльності; порядок обліку операторів протимінної діяльності, надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності; повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату центру протимінних операцій.

Проект закону передбачає норми, що регулюють питання демократичного цивільного контролю в сфері протимінної діяльності, національних інтересів України у сфері протимінної діяльності, засади міжнародного співробітництва та здійснення господарської діяльності в сфері протимінної діяльності, зокрема, страхування відповідальності при здійсненні робіт з розмінування і публічних закупівель у сфері протимінної діяльності.

Законопроект також визначає умови договору про закупівлю робіт і (або) послуг у сфері протимінної діяльності та пропонує встановити відповідальність за порушення законодавства в сфері протимінної діяльності, як суб'єктів протимінної діяльності, так і фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.

За словами одного з авторів законопроекту заступника голови фракції "Народний фронт" Андрія Тетерук, документ вводить в законодавче поле поняття гуманітарного розмінування (на територіях, де не ведуться бойові дії - ІФ) і військового розмінування (в районі проведення операції об'єднаних сил - ІФ).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Наприкінці лютого - на початку березня ВР проголосує в цілому за конституційні зміни щодо закріплення інтеграції в ЄС та НАТО

Рада продовжила роботу ТСК із дослідження розкрадань в армії і розширила період вивчення матеріалів

ВР відмовилася включити до порядку денного законопроект, що подовжує імплементацію мовної статті в освіті до 2023 року

Рада ратифікувала зміни до угоди про ЛитПолУкрбриг щодо участі в міжнародних операціях

Представництво ЄС в Україні вітає ухвалення Радою закону про протимінну діяльність

ВР схвалила створення системи протимінної діяльності в Україні

Рада не має наміру розглядати у четвер президентський законопроект про скасування заборони на проведення місцевих виборів 23 грудня

Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу з РФ з квітня 2019 року

ВР удвічі розширила зону українського контролю в Чорному морі

ВР розширила перелік бійців за незалежність України у XX столітті, які можуть отримати статус УБД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА