18:34 06.11.2018

Рада має намір створити в Україні ефективну систему протимінну діяльність

2 хв читати
Рада має намір створити в Україні ефективну систему протимінну діяльність

 Верховна Рада у першому читанні проголосувала за законопроект про протимінну діяльність.

За відповідний законопроект № 9080-1 "Про протимінну діяльність в Україні" в першому читанні проголосували 240 народних депутатів.

Законопроект визначає правову основу, мету, принципи, основні складові видів протимінної діяльності в Україні.

Згідно із законопроектом основними принципами протимінної діяльності в Україні є державне регулювання у сфері протимінної діяльності; держпідтримка цієї діяльності і залучення до неї національних і іноземних інвестицій.

Серед основних принципів також послідовність формування державної політики в сфері протимінної діяльності; ефективне використання науково-технічного потенціалу України та можливостей, які надає протимінна діяльність в інтересах національної економіки та безпеки населення.

Законопроект визначає перелік об'єктів і суб'єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади діяльності; вимоги до фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування; джерела фінансування протимінної діяльності; порядок обліку операторів протимінної діяльності, надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності; повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату центру протимінних операцій.

Проект закону передбачає норми, що регулюють питання демократичного цивільного контролю в сфері протимінної діяльності, національних інтересів України у сфері протимінної діяльності, засади міжнародного співробітництва та здійснення господарської діяльності в сфері протимінної діяльності, зокрема, страхування відповідальності при здійсненні робіт з розмінування і публічних закупівель у сфері протимінної діяльності.

Законопроект також визначає умови договору про закупівлю робіт і (або) послуг у сфері протимінної діяльності та пропонує встановити відповідальність за порушення законодавства в сфері протимінної діяльності, як суб'єктів протимінної діяльності, так і фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.

За словами одного з авторів законопроекту заступника голови фракції "Народний фронт" Андрія Тетерук, документ вводить в законодавче поле поняття гуманітарного розмінування (на територіях, де не ведуться бойові дії - ІФ) і військового розмінування (в районі проведення операції об'єднаних сил - ІФ).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Виконання РФ рішення Трибуналу ООН про звільнення українських моряків може стати першим сигналом про готовність припинити конфлікт з Україною

Київ очікує від РФ якнайшвидшого і в повному обсязі виконання рішення морського трибуналу щодо українських моряків - Зеркаль

Трамп прибув з візитом в Японію

Трамп у суботу розпочне офіційний візит до Японії

Столтенберг заявив, що НАТО змінює військову стратегію

Чубаров заявив, що Меджліс готовий надати Зеленському інформацію про українських політв'язнів

Гройсман: Я хочу створити політсилу без об'єднань, вона називатиметься "Українська стратегія"

Кандидат у секретарі РНБО Данилюк закликає Кабмін і "Нафтогаз" до спільної переговорної позиції з РФ

У ЦВК очікують рішення КС щодо указу про розпуск ВР до дня голосування 21 липня

Мосійчук заявляє, що вийшов з Радикальної партії через серйозні ідеологічні розбіжності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА