Інтерфакс-Україна
08:22 07.11.2018

В ОБСЄ вважають, що в Центральній Азії для переслідування журналістів використовується законодавство

2 хв читати
В ОБСЄ вважають, що в Центральній Азії для переслідування журналістів використовується законодавство

Журналісти в Центральній Азії працюють під тиском, спостерігається нестача доступу до публічної інформації, при цьому для переслідування співробітників ЗМІ використовується законодавство, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

"Найчастіше в регіоні ми спостерігаємо, що журналісти працюють під тиском, працюють у страху, не вистачає доступу до інформації, особливо публічної, яка має надаватися владою. Вони бояться повідомляти про конфіденційні, чутливі питання, корупцію, висловлювати деякі погляди. А якщо вони це роблять, часто стикаються з проблемами", - сказав А.Дезір в середу в Астані на Центральноазіатській конференції ЗМІ, організованої ОБСЄ.

За його словами, кілька блогерів нині ув'язнені, інші журналісти переслідуються за розголошення конфіденційної інформації за кримінальною статтею, що передбачає штрафи.

"Багатьом журналістам довелося виїхати за критичні висловлювання щодо держави. Я бачив, що людей викликали на допити, штрафували за адміністративним кодексом просто за лайки, репости або коментарі в соціальних мережах. Закон про інформацію використовують для того, щоб обвинувачувати журналістів, які розповідали про корупцію і говорили про сучасні проблеми суспільства", - сказав А.Дезір.

Він також зазначив, що в регіоні законодавство щодо протидії екстремізму застосовують проти користувачів інтернету. Також, за його словами, ОБСЄ констатує випадки блокування соціальних мереж і уповільнення швидкості інтернету.

"Найчастіше даний закон характеризується використанням занадто двозначних, нечітких формулювань, що веде до невизначеності", - уклав представник ОБСЄ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна має унікальний досвід в протидії кібератакам Росії і зміцнюватиме колективну стійкість партнерів

Євроінтеграційні реформи мають посідати провідне місце в порядку денному нового уряду - голова комітету Ради

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА