Інтерфакс-Україна
08:22 07.11.2018

В ОБСЄ вважають, що в Центральній Азії для переслідування журналістів використовується законодавство

2 хв читати
В ОБСЄ вважають, що в Центральній Азії для переслідування журналістів використовується законодавство

Журналісти в Центральній Азії працюють під тиском, спостерігається нестача доступу до публічної інформації, при цьому для переслідування співробітників ЗМІ використовується законодавство, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

"Найчастіше в регіоні ми спостерігаємо, що журналісти працюють під тиском, працюють у страху, не вистачає доступу до інформації, особливо публічної, яка має надаватися владою. Вони бояться повідомляти про конфіденційні, чутливі питання, корупцію, висловлювати деякі погляди. А якщо вони це роблять, часто стикаються з проблемами", - сказав А.Дезір в середу в Астані на Центральноазіатській конференції ЗМІ, організованої ОБСЄ.

За його словами, кілька блогерів нині ув'язнені, інші журналісти переслідуються за розголошення конфіденційної інформації за кримінальною статтею, що передбачає штрафи.

"Багатьом журналістам довелося виїхати за критичні висловлювання щодо держави. Я бачив, що людей викликали на допити, штрафували за адміністративним кодексом просто за лайки, репости або коментарі в соціальних мережах. Закон про інформацію використовують для того, щоб обвинувачувати журналістів, які розповідали про корупцію і говорили про сучасні проблеми суспільства", - сказав А.Дезір.

Він також зазначив, що в регіоні законодавство щодо протидії екстремізму застосовують проти користувачів інтернету. Також, за його словами, ОБСЄ констатує випадки блокування соціальних мереж і уповільнення швидкості інтернету.

"Найчастіше даний закон характеризується використанням занадто двозначних, нечітких формулювань, що веде до невизначеності", - уклав представник ОБСЄ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Орбан закликав президентку ЄК фон дер Ляєн піти у відставку

Порошенко: Україна заслуговує на уряд, який працює задля збереження держави

Зміни в українському уряді потрібні для результату, там мають працювати професіонали, заявляють в "Ударі"

Захист прав людини в умовах агресії РФ набуває додаткової важливості – коментар МЗС щодо меморандуму єврокомісара з прав людини

Єврокоміссар з прав людини заявляє про випадки вибіркового військового набору в Україні та інші порушення при мобілізації - меморандум

Шлях України до вступу до ЄС несе зобов'язання щодо прав людини - єврокомісар

Настав час змінити правила гри у питанні санкцій проти Росії – сенатор-республіканець Грем

Нетаньягу висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Україна готова в липні відкривати перші три переговорні Кластери про вступ в ЄС, або починати з 1-го Кластеру разом з Молдовою - Стефанішина

На цьому тижні країни ЄС дійдуть згоди разом із Словаччиною і Угорщиною щодо 18-го пакету санкцій проти РФ, прогнозує Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА