Інтерфакс-Україна
08:22 07.11.2018

В ОБСЄ вважають, що в Центральній Азії для переслідування журналістів використовується законодавство

2 хв читати
В ОБСЄ вважають, що в Центральній Азії для переслідування журналістів використовується законодавство

Журналісти в Центральній Азії працюють під тиском, спостерігається нестача доступу до публічної інформації, при цьому для переслідування співробітників ЗМІ використовується законодавство, заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

"Найчастіше в регіоні ми спостерігаємо, що журналісти працюють під тиском, працюють у страху, не вистачає доступу до інформації, особливо публічної, яка має надаватися владою. Вони бояться повідомляти про конфіденційні, чутливі питання, корупцію, висловлювати деякі погляди. А якщо вони це роблять, часто стикаються з проблемами", - сказав А.Дезір в середу в Астані на Центральноазіатській конференції ЗМІ, організованої ОБСЄ.

За його словами, кілька блогерів нині ув'язнені, інші журналісти переслідуються за розголошення конфіденційної інформації за кримінальною статтею, що передбачає штрафи.

"Багатьом журналістам довелося виїхати за критичні висловлювання щодо держави. Я бачив, що людей викликали на допити, штрафували за адміністративним кодексом просто за лайки, репости або коментарі в соціальних мережах. Закон про інформацію використовують для того, щоб обвинувачувати журналістів, які розповідали про корупцію і говорили про сучасні проблеми суспільства", - сказав А.Дезір.

Він також зазначив, що в регіоні законодавство щодо протидії екстремізму застосовують проти користувачів інтернету. Також, за його словами, ОБСЄ констатує випадки блокування соціальних мереж і уповільнення швидкості інтернету.

"Найчастіше даний закон характеризується використанням занадто двозначних, нечітких формулювань, що веде до невизначеності", - уклав представник ОБСЄ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА