19:04 08.11.2018

ЦВК просить змінити закони для нормалізації виборчого процесу з огляду на рішення судів, що визнають незаконним створення низки ОТГ

2 хв читати
ЦВК просить змінити закони для нормалізації виборчого процесу з огляду на рішення судів, що визнають незаконним створення низки ОТГ

Центральна виборча комісія України звернулася до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо необхідності невідкладної підготовки змін до законодавства для нормалізації питань виборчого процесу з огляду на рішення судів, які визнають протиправним добровільне створення низки об'єднаних територіальних громад.

Це саме стосується рішень відповідних місцевих рад про скасування рішень про добровільне об'єднання в територіальні громади, а також ухвалення судами рішень про забезпечення позовів шляхом, зокрема, призупинення дії рішень місцевих рад про об'єднання в територіальні громади після призначення перших місцевих виборів у цих ОТГ.

Як повідомляє прес-служба ЦВК, на засіданні в четвер комісія взяла до відома рішення Окружного адміністративного суду Києва від 2 листопада 2018 року про забезпечення позову, яким до вирішення спору по суті призупинено дію рішень 34 місцевих рад у 14 областях України. Територіальні громади цих місцевих рад увійшли до складу ОТГ, в яких ЦВК призначила перші місцеві вибори на 23 грудня 2018 року.

"Згідно з Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України судові рішення є обов'язковими для виконання. Отже, комісія взяла до відома зазначену постанову Окружного адміністративного суду Києва про забезпечення адміністративного позову", - йдеться в повідомленні.

Це рішення ЦВК разом із копією постанови суду направлено відповідним територіальним виборчим комісіям, Державній казначейській службі України, а також обласним державним адміністраціям для використання в роботі та доведення до відома відповідних органів ведення та регіональних органів адміністрування Державного реєстру виборців.

Крім того, ЦВК звернула увагу відповідних територіальних виборчих комісій на рішення суду про забезпечення адміністративного позову в частині, що їх стосується, звернула увагу облдержадміністрацій на рішення суду під час здійснення розподілу відповідної субвенції з бюджету в частині, що їх стосується.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Герасимов запропонував фракціям ВР підтримати в другому читанні зміни до Конституції про курс України в ЄС та НАТО

Бійку між екс-командиром "Східного корпусу" і представниками "Нацкорпусу" розслідують як хуліганство

Націоналістичні сили заявили про підтримку "свободівця" Кошулинського на виборах президента

ВР у четвер може розглянути проект держбюджету-2019 і позбавити недоторканності нардепа Березкіна

Попередньо заплановано, що Об'єднавчий собор Православної церкви відбудеться на початку грудня в Києві

Конкретна дата проведення Об'єднувального собору залежатиме від переговорів між українськими єпископами - Павленко

Тука розраховує на збільшення до 100-150 млн грн фінансування програми з надання житла для переселенців в 2019 році

ВР цього тижня може розглянути зміни до Конституції щодо курсу до НАТО та ЄС, якщо буде готовий висновок КС

Філарет відповість на пропозицію єпископату УПЦ-КП про обрання його главою Української православної церкви вже на Соборі

Україна продовжує дискусії з США щодо нового озброєння - Клімкін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА