19:04 08.11.2018

ЦВК просить змінити закони для нормалізації виборчого процесу з огляду на рішення судів, що визнають незаконним створення низки ОТГ

2 хв читати
ЦВК просить змінити закони для нормалізації виборчого процесу з огляду на рішення судів, що визнають незаконним створення низки ОТГ

Центральна виборча комісія України звернулася до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо необхідності невідкладної підготовки змін до законодавства для нормалізації питань виборчого процесу з огляду на рішення судів, які визнають протиправним добровільне створення низки об'єднаних територіальних громад.

Це саме стосується рішень відповідних місцевих рад про скасування рішень про добровільне об'єднання в територіальні громади, а також ухвалення судами рішень про забезпечення позовів шляхом, зокрема, призупинення дії рішень місцевих рад про об'єднання в територіальні громади після призначення перших місцевих виборів у цих ОТГ.

Як повідомляє прес-служба ЦВК, на засіданні в четвер комісія взяла до відома рішення Окружного адміністративного суду Києва від 2 листопада 2018 року про забезпечення позову, яким до вирішення спору по суті призупинено дію рішень 34 місцевих рад у 14 областях України. Територіальні громади цих місцевих рад увійшли до складу ОТГ, в яких ЦВК призначила перші місцеві вибори на 23 грудня 2018 року.

"Згідно з Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України судові рішення є обов'язковими для виконання. Отже, комісія взяла до відома зазначену постанову Окружного адміністративного суду Києва про забезпечення адміністративного позову", - йдеться в повідомленні.

Це рішення ЦВК разом із копією постанови суду направлено відповідним територіальним виборчим комісіям, Державній казначейській службі України, а також обласним державним адміністраціям для використання в роботі та доведення до відома відповідних органів ведення та регіональних органів адміністрування Державного реєстру виборців.

Крім того, ЦВК звернула увагу відповідних територіальних виборчих комісій на рішення суду про забезпечення адміністративного позову в частині, що їх стосується, звернула увагу облдержадміністрацій на рішення суду під час здійснення розподілу відповідної субвенції з бюджету в частині, що їх стосується.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трансформація Приватбанку - досягнення проведених у країні реформ і один з ключових маркерів оздоровлення банківського сектора України

США домагатимуться від РФ невтручання у внутрішні справи - Помпео

Порошенко вірить, що Україна пройде точку неповернення і стане членом ЄС

Порошенко вніс зміни до складу комісії з питань громадянства

Ведуча ICTV Олена Фроляк модеруватиме дебати 19 квітня на "Олімпійському"

Голова Окружного адмінсуду Києва Вовк розцінює висловлювання президента як втручання у діяльність суддів

Україна може за 15 міс. знайти альтернативу російським вугіллю та дизелю - радник Зеленського з енергетики

На замовлення каналу "1+1" у день виборів президента буде представлено результати екзит-полу

У Зеленського нагадують: На дебати потрібен роздрукований квиток, не можна брати фотоапарати, камери, дітей і тварин

Російський вплив на вибори і на кандидатів у президенти став однією з домінантних тем у передвиборній дискусії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА