14:29 10.11.2018

Макрон заявив про взаєморозуміння з Трампом щодо розподілу військових витрат НАТО

2 хв читати
Макрон заявив про взаєморозуміння з Трампом щодо розподілу військових витрат НАТО

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що серед питань, які він має намір обговорити з президентом США Дональдом Трампом, буде співпраця у сфері оборони.

"Я поділяю точку зору президента Трампа про те, що ми маємо набагато краще розподіляти між собою (фінансове – ІФ) навантаження в НАТО. Тому я думаю, що моя пропозиція щодо європейської оборони повністю узгоджується з цим. Тому що "більше Європи" в НАТО означає більше можливостей якраз взяти на себе частину цього тягаря", – сказав президент Франції в суботу, приймаючи в Парижі свого американського колегу.

"Я думаю, що це дуже важливо", – додав Е.Макрон.

Він також подякував Д.Трампу за його "постійну солідарність" з французьким народом. Е.Макрон згадав співпрацю сторін у Сирії, зокрема спільну операцію-наліт у квітні на передбачуваний Сирійський "об'єкт хімічної зброї". Він відзначив близькість підходів США і Франції щодо Близького Сходу та Африки.

"Несправедливо, щоб сьогодні безпеку Європи забезпечували виключно Сполучені Штати. Ми багато чого маємо робити самі. Ось чому я вважаю, що ми повинні мати кращі європейські (оборонні – ІФ) можливості – більше європейської оборони", – зазначив Е.Макрон.

На його думку, це відповідає тому, чого очікує від Європи Д.Трамп. Е.Макрон вважає за необхідне нарощувати інвестиції в оборону і запевнив, що Франція працює над збільшенням оборонного бюджету.

Зі свого боку, Д.Трамп назвав США і Францію "хорошими друзями", у яких багато спільного, і він радий згоді Е. акрона з необхідністю справедливішого розподілу фінансового тягаря в НАТО.

За його словами, є взаєморозуміння з французьким президентом з питання про розподіл витрат в НАТО.

"Ви знаєте мою позицію: ми хочемо бачити сильну Європу", – заявив президент США.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА