Інтерфакс-Україна
11:22 13.11.2018

Понад 36 країн засудили порушення міжнародного права та Мінських угод на засіданні ради ОБСЄ щодо псевдовиборів на Донбасі

2 хв читати
Понад 36 країн засудили порушення міжнародного права та Мінських угод на засіданні ради ОБСЄ щодо псевдовиборів на Донбасі

Під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ проведення незаконних "виборів" на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей засудили понад 36 держав, повідомила постійний представник Великої Британії при міжнародних організаціях у Відні Шаан Маклауд (Sian MacLeod).

"Спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ обговорює вчорашні незаконні "вибори" в Донецькій і Луганській областях. 28 країн-членів: ЄС, Канада, США, Туреччина, Швейцарія, Норвегія, Грузія, Молдова, Азербайджан + інші засуджують порушення міжнародного права, українського суверенітету і Мінських угод", - написала дипломат у своєму акаунті в соцмережі Twitter.

У свою чергу постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук у своїй заяві наголосив, що незаконні "вибори" на території ОРДЛО завдали серйозного удару по зусиллях ОБСЄ щодо встановлення миру та безпеки в регіоні.

"Окрім серйозного підривання реалізації Мінських угод, дії Росії завдали серйозного удару по зусиллях діалогу довіри і співпраці у рамках ОБСЄ в нинішній небезпечній і непередбачуваній обстановці безпеки", - йдеться в заяві постпреда України, оприлюдненій на сайті представництва.

За його словами, Росія здійснила умисні дії на території ОРДЛО, порушуючи Конституцію та національне законодавство України. Також такі дії суперечать букві та духу Мінських угод.

"Проведення цих незаконних дій категорично неприйнятне, і ми рішуче засуджуємо їх. Ці незаконні так звані вибори не визнаються ні Україною, ні міжнародним співтовариством, їхні результати недійсні", - наголосив І.Прокопчук.

Він зазначив, що Україна засудила переслідування та залякування українців на окупованих територіях з метою залучення їх до незаконних "виборів".

"Методи залякування були численними, факти відомі й документуються відповідними правоохоронними органами України. Ми розглядаємо це як ще один злочин, вчинений проти України та українського народу. Українська влада докладе всіх зусиль, щоб притягнути винних до відповідальності", - уточнив постпред.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА