Інтерфакс-Україна
16:39 15.11.2018

У посольстві США занепокоєні нападом на Андріївську церкву в Києві

2 хв читати
У посольстві США занепокоєні нападом на Андріївську церкву в Києві

Посольство США в Україні висловлює занепокоєння щодо інциденту навколо Андріївської церкви в Києві та виступає на підтримку права релігійних груп на сповідування віри без втручання та нападів.

"Ми дуже стурбовані повідомленнями про сьогоднішній напад на Андріївську церкву в Києві. Ми підтримуємо право всіх релігійних груп сповідувати свою віру без переслідувань, втручання та нападів", - йдеться в повідомленні посольства в мікроблозі у Twitter.

Як повідомлялося, в четвер уранці у будівлю Андріївської церкви, яку реконструюють, у Києві було кинуто "коктейлі Молотова". "...кидали "коктейлі Молотова" в двері стилобату (будинку-фундаменту) Андріївської церкви. Пожежі не сталося, шкоди не завдано, ніхто не постраждав", - написав глава Інформаційного управління УПЦ-КП архієпископ Євстратій (Зоря) в соцмережі Facebook.

Пізніше він повідомив, що від дій нападників постраждав священик Київського патріархату - комендант приміщення, проти якого нападники "застосували силу та газовий балончик".

За інформацією відділу комунікації поліції Києва, двоє невідомих кинули пляшки із запальною рідиною в двері Андріївської церкви, займання не сталося.

Слідчі розпочали кримінальні провадження за ст. 15 ч. 2 ст. 194 (замах на умисне знищення або пошкодження майна) і ст.161 (порушення рівноправ'я громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Згідно із законом "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська", що набув чинності, передбачається, що Андріївська церква, яка є об'єктом культурної спадщини та пам'яткою архітектури і перебуває в державній власності, передається у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій. Проект закону пропонує внести зміни до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", доповнивши його ст. 17-1, згідно з якою передача Андріївської церкви в постійне користування не спричиняє виключення її з переліку об'єктів нерухомої культурної спадщини Національного заповідника "Софія Київська".

Радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко висловив думку, що реконструкцію Андріївської церкви в Києві, де буде розміщено представництво Вселенського патріархату в Україні, буде прискорено. "2020 рік (запланований рік закінчення реконструкції - ІФ) - це крайній термін. Я так розумію, що за потреби необхідності, в розумних межах, це буде прискорено", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА