Інтерфакс-Україна
19:32 18.11.2018

ПА НАТО передані доповіді про діяльність російських приватних військових компаній в Україні та Сирії

2 хв читати
ПА НАТО передані доповіді про діяльність російських приватних військових компаній в Україні та Сирії

Членам Парламентської асамблеї НАТО передані дві доповіді про діяльність російських приватних військових компаній в Україні і Сирії, повідомила голова постійної делегації в ПА НАТО, народний депутат фракції партії "Блок Петра Порошенка" Ірина Фріз.

"Сьогодні передали нашим партнерам NATO Parliamentary Assembly / Assemblée parlementaire de l'OTAN дві окремих доповіді на тему, яка розглядається на сесії - діяльність російських приватних військових компаній (ПВК). Доповіді InformNapalm і The Security Service of Ukraine розглядають ці питання. В них викривається діяльність ПВК на Сході України і Сирії", - написала вона на своїй сторінці в Фейсбук у неділю.

І.Фріз зазначила, що доповіді містять факти, прізвища та докази безпосереднього їх використання урядом РФ для вирішення завдань державної політики за кордоном.

"Сьогодні російські ПВК є аналогом Сил спеціальних операцій, що застосовуються з метою зниження іміджевих ризиків для Кремля і його прихованої участі в силових акціях за межами Росії. У цьому контексті окремо передала доповідь представниці британської делегації Мадлін Мун (Madeleine Moon) - автору доповіді" Сили спеціальних операцій в сучасному середовищі безпеки", яку на Комітеті з питань оборони і безпеки було ухвалено одностайно", - зазначила парламентарій.

Також І.Фріз підкреслила, що в згаданій доповіді зазначено, що сили НАТО мають розвивати не тільки три базові складові ССО: бойові дії, спеціальну розвідку і військову допомогу, але і компонент контрповстанських, контртерористичних заходів і боротьби з поширенням біологічної, ядерної та хімічної зброї.

"Доповідь закликає посилювати спроможності ССО та їх оснащення. Доповідач також вказує на необхідність розуміння парламентаріями країн-членів Альянсу вартості утримання ССО і переваг, які вони надають для протидії викликам безпеки середовища. Автор доповіді вважає, що парламентарії мусять серйозно ставитися до ролі ССО і питань фінансування, контролю і демократичного нагляду", - резюмувала політик.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА