Інтерфакс-Україна
11:50 19.11.2018

Конкретна дата проведення Об'єднувального собору залежатиме від переговорів між українськими єпископами - Павленко

1 хв читати
Конкретна дата проведення Об'єднувального собору залежатиме від переговорів між українськими єпископами - Павленко

Конкретна дата проведення об'єднавчого собору Православної церкви залежатиме від завершення переговорів між українськими єпископами, зазначає радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

"Конкретна дата поки що невідома. Дату, як було зазначено в інформаційному повідомленні Вселенської патріархії, буде остаточно підтверджено під час засідання синоду 27-29 листопада, після того стане зрозуміло, в якому стані переговори між українськими єпископами", – сказав Р.Павленко агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Відповідаючи на запитання, від чого конкретно залежатиме дата проведення собору, радник президента сказав: "Від того, наскільки будуть завершені переговори між єпископами українськими".

Р.Павленко нагадав, що чітко визначено місяць, встановлено чіткі параметри "і видно, що ця робота підходить до завершення".

Що стосується претендентів на патріарха єдиної Української православної церкви, радник президента сказав: "Це питання до єпископів. Тут мені як представнику держави некоректно щось коментувати".

Раніше цього дня голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив, що Об'єднавчий собор Православної церкви відбудеться в грудні в Києві.

Спікер парламенту також повідомив, що 27-29 листопада в Стамбулі відбудеться синод Вселенського патріархату, "який затвердить текст томосу для Православної церкви України".

За його словами, це "відкриє шлях" для оголошення Всеукраїнського архієрейського Об'єднавчого собору в Києві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

Віткофф: Трамп поставив ультиматум і Україні, і Росії – наполягає на прямих переговорах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА