Інтерфакс-Україна
19:37 23.11.2018

Лондон згоден з вимогами Мадрида стосовно особливої ролі щодо Гібралтару

3 хв читати
Лондон згоден з вимогами Мадрида стосовно особливої ролі щодо Гібралтару

Велика Британія дала згоду на вимогу Іспанії, щоб в контексті Brexit врегулювання питань, пов'язаних з Гібралтаром, узгоджували з іспанською стороною, передає агентство АП з посиланням на держсекретаря Іспанії у справах ЄС Луїса Нальдо.

За його словами, "у нас (у Іспанії - ІФ) є обіцянка, зобов'язання від британського уряду, який заявив ... щодо готовності гарантувати: він прояснить те, що ми від них вимагали".

Водночас Л.Нальда заявив, що поки не може оголосити про відмову Іспанії задіяти право вето щодо угоди ЄС і Великої Британії з Brexit. Він пояснив, що поки не бачив письмових обіцянок Великої Британії врахувати вимоги іспанської сторони щодо Гібралтару.

Він зазначив, що Мадрид хоче від Лондона публічного оприлюднення цих письмових обіцянок.

Іспанія, зокрема, хоче, щоб в документах про майбутні відносини ЄС і Британії було чітко позначено, що будь-які рішення щодо Гібралтару Лондон може приймати тільки в прямих переговорах з Мадридом. Наразі подібний пункт в документах, пов'язаних з Brexit, відсутній.

У четвер ЄС і Велика Британія на рівні переговірників погодили декларацію про майбутні відносини, в якій також нічого не сказано про Гібралтар.

26-сторінкова декларація про майбутні відносини Великої Британії і ЄС разом з 585-сторінковим проектом угоди про вихід з ЄС становить пакет документів, які мають бути погоджені на саміті ЄС 25 листопада.

Раніше в листопаді прем'єр Іспанії Педро Санчес заявляв, що Іспанія може виступити проти угоди, якщо в ній не буде чітко позначено переговорний процес між Мадридом і Лондоном щодо Гібралтару і статусу його кордону з Іспанією.

Іспанський прем'єр відзначав, що питання Гібралтару принципово важливе для його країни і діалог стосовно нього відбуватиметься безпосередньо між Іспанією і Великою Британією.

"Гібралтар не належить Великій Британії, тому ми як країна не можемо прийняти, що те, що буде відбуватися з Гібралтаром, залежить від переговорів Великої Британії і ЄС. Необхідно, щоб це були переговори між Великою Британією та Іспанією", - заявив він 20 листопада.

Раніше глава МЗС Іспанії Жозеп Боррель заявляв, що Іспанія не прийме угоду з Brexit, якщо не буде ясності щодо того, як будуть проходити переговори щодо майбутнього статусу Гібралтару.

Головний міністр Гібралтару Фабіан Пікардо потім заявив, що він шкодує, що позиція Мадрида "суперечить позитивному і конструктивному підходу, прийнятому в переговорах за участю Гібралтару в рамках процесу з виходу з ЄС".

У статті 184 проекту угоди з Brexit йдеться, що ЄС і Велика Британія спробують узгодити домовленості про майбутні відносини до кінця перехідного періоду в грудні 2020 року. На Даунінг-стрит пояснили, що це питання стосується Гібралтару, так само як і інших заморських територій Великої Британії.

В Іспанії наполягають, що переговори про статус Гібралтару мають вестися безпосередньо між Мадридом і Лондоном, і відповідний пункт повинен входити в угоду з Brexit.

Під час переговорів з Brexit Іспанія, Ірландія та Кіпр вели з Великою Британією самостійні переговори, які стосуються питань кордонів.

Гібралтар перейшов Великій Британії в 1713 році за Утрехтським мирним договором, Іспанія потім кілька разів намагалася повернути цю територію.

У кінці 1960-х років Іспанія через розбіжності закрила кордон з Гібралтаром. Повністю відкрила кордон Іспанія тільки в 1985 році, тобто за рік до свого вступу до Європейського економічного співтовариства - попередника ЄС. При виході Великої Британії з ЄС, таким чином, питання про кордон з Іспанією знову стає актуальним.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вихід США із Міжнародного центру із розслідування злочинів агресії Росії проти України не вплине на притягнення воєнних злочинців до відповідальності - Мережко

Каллас: в ЄС є широка підтримка ініціативи військової підтримки України на EURO40 млрд

Вихід США із Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії проти України свідчить про додаткові перемовини з РФ - Климпуш-Цинцадзе

Волц про окуповані території України: Ми повинні запитати себе, чи це в наших національних інтересах

Прем'єр-міністр Індії: Нинішня ситуація надає можливість для змістовних і продуктивних переговорів між Україною і Росією

Стармер оприлюднив плани введення в Україну західних миротворців чисельністю понад 10 тис військовослужбовців – ЗМІ

Білий дім припинив фінансування "Радіо Свобода"

Нав'язувати Україні відмову від євроатлантичного курсу ніхто не має права - Чернєв

Угорська нація очікує від ЄС об'єднання, але без України, – Орбан

Партія "Європейська солідарність" заявляє про скасування раніше підписаного відрядження Порошенка до Брюсселя

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА