Інтерфакс-Україна
18:39 26.11.2018

Представники країн ЄС у РБ ООН закликали до стриманості через ситуацію в Керченській протоці

1 хв читати
Представники країн ЄС у РБ ООН закликали до стриманості через ситуацію в Керченській протоці

Постпреди Франції, Нідерландів, Польщі, Швеції та Великої Британії в Раді Безпеки ООН у понеділок заявили про занепокоєння ситуацією в Керченській протоці та закликали проявляти стриманість.

"Постійні представники членів Європейського союзу в Раді Безпеки під час неформального обміну думками, проведеного на їхній запит, (...) висловили глибоке занепокоєння з огляду на недавню ескалацію напруженості в Азовському морі та в Керченській протоці", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому постпредством Франції.

Постпреди закликають "усіх діяти з граничною стриманістю для негайної деескалації ситуації".

Постпреди підтвердили, що вони повністю визнають територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України в рамках її міжнародно визнаних кордонів. Також постпреди закликали Росію "забезпечити безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі".

"Затриманих українських моряків має бути звільнено, а судна передано назад", - йдеться в повідомленні постійного представника Франції.

Наразі Франція, Нідерланди, Польща, Швеція та Велика Британія представлені в Раді Безпеки ООН. Франція та Велика Британія є її постійними членами.

25 листопада в Керченській протоці росіяни із застосуванням зброї затримали два катери і буксир ВМС України, що прямували до Азовського моря. За інформацією української сторони поранено шість моряків, загалом на суднах були 24 члени екіпажу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА