Інтерфакс-Україна
18:40 26.11.2018

У ВР з'явився проект звернення до міжнародного співтовариства з огляду на черговий акт агресії РФ проти України

2 хв читати
У ВР з'явився проект звернення до міжнародного співтовариства з огляду на черговий акт агресії РФ проти України

 Група народних депутатів України зареєструвала проект звернення про звернення українського парламенту до ООН, Європейського парламенту і низки міжнародних організацій і парламентів іноземних держав з огляду на черговий акт агресії РФ проти України.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, відповідний проект постанови зареєстрували в понеділок голова комітету у закордонних справах Ганна Гопко в співавторстві з головою фракції "Блок Петра Порошенка" Артуром Герасимовим, першим віце-спікером Іриною Геращенко та іншими парламентарями.

Згідно з оприлюдненим текстом звернення, Верховна України закликає міжнародне співтовариство вжити дієвих заходів для припинення російської агресії і на суші, і на морі, а також посилити наявні санкції проти РФ і ввести нові до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

Парламент також закликає міжнародні організації направити спостерігачів до регіону Чорного та Азовського морів і Керченської протоки та пропонує морським державам направити до цього регіону військові кораблі для запобігання подальшій ескалації напруги з боку РФ.

Верховна Рада також закликає міжнародних партнерів збільшити надання Україні військової та іншої допомоги для захисту її територіальної цілісності та суверенітету.

"Закликаємо міжнародне співтовариство адекватно реагувати на виклики та загрози, які становить Російська Федерація, оскільки політика умиротворення вже призвела до окупації частини території України - Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей", - йдеться в проекті звернення.

У зверненні також наголошується, що проект будівництва "Північного потоку-2" здійснюється не в інтересах Європи, а в інтересах РФ і становить загрозу, зокрема і сфері безпеки, для всього регіону Балтії і Північної Європи.

Верховна Рада наголошує, що безкарність агресивної політики та дій РФ може призвести до глобальних наслідків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США обговорювали з Україною питання контролю над територією, однією з електростанцій та членство в НАТО

Допомога військовим від громади столиці збільшиться ще на 500 млн грн – Кличко

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

Яценюк сумнівається, що РФ погодиться на будь-яке припинення вогню

Сенатор США Грем: Якщо Росія відмовиться від перемир'я, ми повинні накласти на неї санкції

Нардеп Юлія Сірко: Не вірю, що РФ погодиться на перемир'я

Україна продемонструвала готовність до відновлення миру - Корнієнко

Майбутній прем'єр Канади: Мій уряд не скасовуватиме мита, доки американці не продемонструють повагу до нас

Політики, політологи та аналітики чекають на кроки від РФ після українсько-американських перемовин у Джидді

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА