Інтерфакс-Україна
12:58 29.11.2018

ВР має внести зміни до закону про місцеві вибори, враховуючи наслідки воєнного стану - Айвазовська

2 хв читати
ВР має внести зміни до закону про місцеві вибори, враховуючи наслідки воєнного стану - Айвазовська

Верховна Рада України має внести зміни до закону про місцеві вибори, враховуючи наслідки запровадження воєнного стану для виборчого процесу, вважає координатор виборчих програм Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"Парламенту ми рекомендували б наразі підготувати зміни до закону про місцеві вибори, щоб ті територіальні громади, де виборчий процес може бути припинено, чітко розуміли, яким чином його буде або повторно оголошено, або відновлено", - сказала О.Айвазовська на прес- конференції в четвер у Києві.

Вона зазначила, що запровадження воєнного стану на 30-денний термін в 10 регіонах України, не має прямого стосунку до виборів президента країни, проте впливає на вибори в територіальних громадах.

О.Айвазовська нагадала, що нині в більше ніж 10 областях відбуваються вибори до об'єднаних територіальних громад, і наразі незрозумілий алгоритм дій.

"В умовах правової невизначеності саме сьогодні ЦВК має роз'яснити, як вона розуміє ст.19 закону про особливий правовий порядок воєнного стану", - зазначила вона.

Координатор виборчих програм "ОПОРА" нагадала, що ця стаття забороняє вносити зміни до Конституції, проводити вибори, страйки, мітинги. За її словами, немає однозначного трактування - чи йдеться про вибори на територіях, де безпосередньо оголошено воєнний стан, або йдеться загалом про вибори і будь-які виборчі процеси в межах України.

"На жаль, закон про особливий правовий порядок воєнного стану відповіді на ці запитання не дає, але нам дуже хотілося б знати офіційну позицію ЦВК, тому що в регіонах України наразі не розуміють, яким чином мають діяти нині територіальні виборчі комісії, кандидати та суб'єкти виборчого процесу", зазначила О.Айвазовська.

Вона висловила сподівання, що "сьогодні ЦВК поставить крапку в цьому питанні, виходячи з позиції захисту виборчих прав".

В оприлюдненому прес-релізі "ОПОРА" зазначає, що реалізація політики воєнного стану в 30-денний термін у 10 областях України може увійти в суперечність із розгортанням передчасної агітаційної кампанії та процесом підготовки до офіційного старту виборчого процесу президентських виборів (31 грудня 2018 року - ІФ ). За словами О.Айвазовської, це матиме непрогнозовані наслідки та створює і ризик неможливості дотримання основних прав і реалізації принципів демократичних виборів, і нівелювання очікуваних ефектів від запровадження воєнного стану в частині забезпечення оборони України та гарантії безпеки населення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС скликає екстрену зустріч у відповідь на тарифний удар Трампа, лідери вимагають жорстких заходів

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА