07:15 01.12.2018

Глава МЗС України підтримує продовження перехідного періоду імплементації мовної статті в освіті

3 хв читати
Глава МЗС України підтримує продовження перехідного періоду імплементації мовної статті в освіті

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтримує продовження на 4-5 років перехідного періоду імплементації мовної статті 7 закону про освіту, очікує незабаром потепління відносин з Угорщиною.

"Ми зобов’язані перехопити ініціативу щодо Закарпаття. Це не станеться сьогодні або завтра. Але ми це повинні робити, в тому числі в контексті імплементації закону про освіту. І тут ми маємо продовжити перехідний період", - сказав він в ефірі телеканалу "Інтер" у п'ятницю ввечері.

"Як ми за два роки навчимо всіх робити так, як хочемо", - зазначив міністр.

За його словами, в сфері освіти під час переходу на українську мову необхідно змінити методику.

П.Клімкін додав, що для цього знадобиться 4-5 років.

Тим часом він спрогнозував найближчим часом потепління відносин з Угорщиною.

"(Відносини з Угорщиною - ІФ) потеплішають уже найближчим часом. Я вважаю, що саме зараз", - сказав глава МЗС.

Як повідомлялося, група народних депутатів пропонує Верховній Раді продовжити імплементаційний період мовної статті 7 закону України про освіту до 2023 року для тих, хто почав навчання мовами, які є офіційними в Євросоюзі.

Відповідний законопроект (№9287) ініціювали нардепи на чолі з керівником комітету з питань науки і освіти Олександром Співаковським (фракція "Блок Петра Порошенка").

28 вересня 2017 року набрав чинності закон України "Про освіту", який, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державній, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту.

МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії. 8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала звинувачення Угорщини в звуженні прав національних меншин в статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії і розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

В ЄС у липні закликали Україну дотримати права нацменшин і імплементувати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту", ґрунтуючись на предметному діалозі з представниками нацменшин. "Ми погодилися з необхідністю гарантувати повагу вже наявних прав представників національних меншин, як це зазначено в конвенціях ООН і Ради Європи і пов'язаних протоколах; забезпечити недискримінацію осіб, що відносяться до меншин, і поважати різноманітність", - говорилося в спільній заяві за підсумками саміту Україна- ЄС в Брюсселі.

Зокрема, в ЄС закликали Київ прийняти законодавство, що продовжує перехідний період до 2023 року і регламентує нерозповсюдження ст. 7 цього закону, що стосується мови освіти, на приватні школи.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенку про судове засідання у справі про картини так і не повідомлено, рішення про примусовий привід незаконне - адвокат

Зеленський ініціює лібералізацію візового режиму для туристів із Китаю, арабських країн, Австралії, Нової Зеландії

Зеленський підтримав ідею створення Нацради з питань розвитку туризму і зниження ПДВ для готелів

Законопроект про народовладдя може бути ухвалений у першому читанні до початку канікул ВР - Разумков

Відхилення ВР програми Кабміну не є підставою для його відставки - Разумков

Разумков вважає, що Кабмін має оприлюднити меморандум з МВФ

ВР змінила порядок підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам щодо захисту інформації

ВР дозволила ВРП продовжувати термін відряджень суддів

ВР підтримала в другому читанні законопроект про приведення військових звань ЗСУ до стандартів НАТО

ВР продовжила на рік повноваження регіональних служб із ветеринарно-санітарного контролю на кордоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА