14:08 03.12.2018

Рада може розглянути президентський законопроект про припинення дії Договору про дружбу з РФ

3 хв читати
Рада може розглянути президентський законопроект про припинення дії Договору про дружбу з РФ

Верховна Рада України може розглянути в четвер, 6 грудня, президентський законопроект про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, якщо профільний комітет розгляне його напередодні в середу, зазначає голова Верховної Ради Андрій Парубій.

"Якщо в середу буде комітет (комітет Верховної Ради із закордонних справ - ІФ), то в четвер, я думаю, Верховна Рада погодиться, щоб ми включили до порядку денного для прийняття рішення і невідкладно перейшли до розгляду цього питання", - сказав А. Парубій на брифінгу в понеділок.

Раніше цього дня президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону (№0206) про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Самого тексту проекту закону, а також супровідних документів на сайті наразі не оприлюднено.

Як повідомлялося, 6 вересня 2018 року Рада національної безпеки і оборони України підтримала ініціативу президента України Петра Порошенка про непродовження Договору про дружбу, партнерство і співробітництво з РФ на 10 років. На засіданні РНБО П.Порошенко заявив, що буде надано доручення МЗС України в найкоротші терміни направити ноту російській стороні про припинення дії Договору: "За результатами засідання РНБО буде рішення і доручення Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни направити відповідну ноту російській стороні".

17 вересня президент України своїм указом ввів в дію рішення РНБО від 6 вересня 2018 щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Згідно з рішенням РНБО, МЗС має проінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору про дружбу з Росією, а також про підстави його припинення.

Міністерство закордонних справ України, зокрема, має заявити Російської Федерації про бажання України припинити дію Договору про дружбу з РФ відповідно до статті 40 цього договору і внести в установленому порядку на розгляд президенту України проект закону України про припинення дії договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і РФ.

Крім того, згідно з рішенням РНБО, МЗС має поінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України припинити дію Договору про дружбу з Росією, а також про підстави його припинення.

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило ноту російській стороні про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

26 вересня президент України передав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу ноту щодо рішення України не продовжувати дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року строком на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно зі ст. 40 договору, його укладено строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 роки) і закінчувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання припинити дію договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилося на наступний десятирічний період.

Згідно з Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рейтинги "Слуги народу", "ОПЗЖ" і "Батьківщини" з виборів ВР майже не змінилися, тоді як у "Євросолідарності" зросли, а у "Голосу" знизилися - опитування

Змішану форму правління в Україні підтримують понад 60% юристів і суддів - результати опитування

Більшість українців вважають двигуном реформ у країні президента - опитування

Ердоган звинувачує РФ у недотриманні домовленостей щодо Сирії - ЗМІ

Ердоган заявив про неприйнятність плану Трампа щодо Близького Сходу

Курц закликає Палестину та Ізраїль до переговорів на основі "угоди століття", запропонованої США

Трамп представив концептуальну карту з територією "майбутньої держави Палестина"

Парламент України повинен створити фундамент для виконання Мінських угод

Високий представник ЄС Боррель має намір відвідати Донбас

США пропонують надати палестинській державі доступ до двох ізраїльських портів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА