15:43 03.12.2018

Порошенко пропонує припинити дію Договору про дружбу з РФ з 1 квітня 2019 року

3 хв читати
Порошенко пропонує припинити дію Договору про дружбу з РФ з 1 квітня 2019 року

Президент України Петро Порошенко у внесеному раніше в понеділок проекті закону пропонує припинити дію договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з 1 квітня 2019 року.

"Припинити з 1 квітня 2019 р. дію договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, учиненого 31 травня 1997 р. в Києві та ратифікованого Верховною Радою України від 14 січня 1998 р. відповідно до статті 40 договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією", - йдеться в законопроекті №0206.

Як наголошується в законопроекті, припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Президент запропонував, щоб закон набув чинності наступного дня після його опублікування.

Як повідомлялося, 6 вересня 2018 року Рада національної безпеки та оборони України підтримала ініціативу президента П.Порошенка про непродовження договору про дружбу, партнерство і співробітництво з РФ на 10 років. На засіданні РНБО глава держави заявив, що МЗС України отримає доручення в найкоротші терміни направити ноту російській стороні про припинення дії зазначеного договору: "За результатами засідання РНБО буде рішення і доручення Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни направити відповідну ноту російській стороні".

Президент України своїм указом 17 вересня ввів у дію рішення РНБО від 6 вересня 2018 року про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Згідно з рішенням РНБО, МЗС України, зокрема, має заявити Російській Федерації про бажання України припинити дію договору про дружбу з РФ відповідно до статті 40 цього договору та внести в установленому порядку на розгляд президенту України проект закону України про припинення дії договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і РФ.

МЗС має поінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з Росією, а також про підстави його припинення.

Як повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, 21 вересня МЗС направив ноту російській стороні про непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ.

26 вересня президент України передав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу ноту про рішення України не продовжувати дію договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (із подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Відповідно до ст. 40 договору, його укладено терміном на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Відлік першого десятирічного періоду розпочинався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 року) і завершувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання припинити дію договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилася на наступний десятирічний період.

Згідно з договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Григорій Суркіс заробив за рік понад 117,5 млн грн, зберігає $ 10,4 млн в банку, зайняв 158 млн грн своєму братові Ігорю Суркісу

Трамп обговорював заходи проти фінансового сектора Китаю

Влада КНР негативно відреагувала на пропозицію Великої Британії дозволити жителям Гонконгу переїхати на рік до Сполученого Королівства

Кабмін проводить стратегічну сесію щодо програми діяльності уряду, присутні Зеленський і Разумков - джерело

Угорщина не хоче підтримувати блокування України в НАТО, наша мета - досягти домовленостей - Сіярто

Україна готова до реалізації масштабнішої програми налагодження транскордонної співпраці в Угорщиною і відкриття нових КПВВ - Кулеба

Підстав для скасування санкцій проти РФ немає, і ніхто з ключових партнерів не говорить про їх послаблення - Макеєв

Зеленський сподівається на результативне головування Португалії в Раді ЄС у першій половині 2021 року

Зеленський на зустрічі з новим послом Палестини підтвердив готовність України залишатися провідним постачальником продуктів харчування на палестинський ринок

Зеленський запросив президента Туркменістану відвідати Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА