13:51 04.12.2018

Гройсман пропонує закріпити в Конституції 3-рівневий адміністративно-територіальний устрій України

2 хв читати
Гройсман пропонує закріпити в Конституції 3-рівневий адміністративно-територіальний устрій України

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає за встановлення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою під час внесення змін до Конституції України.

"Які пропонується закріпити основні напрями змін в Конституції в цій частині? Формування трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада, район, регіон... і окремий статус Києва та Севастополя", - сказав В.Гройсман під час круглого столу "Реформа місцевого самоврядування" у вівторок.

Прем'єр також наголосив на важливості гарантування ефективної системи місцевого самоврядування та її матеріально-фінансової основи: передбачається формування рад об'єднаних територіальних громад (ОТГ), районних та обласних рад, а також утворення повноцінних виконкомів районних і обласних рад.

"Фактично обласні та районні ради припинять виконувати функції номінальні, а отримають виконавчі повноваження, які сприятимуть соціально-економічному розвитку і районів, і регіонів", - сказав глава уряду.

Окремим напрямом В.Гройсман виділив формування інституту префекта. "Це важливий елемент балансу і противаг. Префект буде представником державної влади на території", - сказав прем'єр.

За його словами, префект фактично координуватиме діяльність центральних органів виконавчої влади як держвертикалі, також він відповідатиме за запровадження держпрограм на території та здійснюватиме нагляд над відповідністю актів місцевого самоврядування законам та Конституції.

"Я вважаю, що два глобальні завдання, які стоять перед нами на найближчі роки, це Конституція, введення нового закону про адміністративно-територіальний устрій з одночасним проведенням у 2020 році виборів на новій адміністративно-територіальній основі", - наголосив В.Гройсман.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" обурена кіберполіцією, що відкрила провадження проти їхнього активіста за СМС-розсилку, розцінює як втручання у виборчий процес

В Одеській області виявлено мережу підкупу виборців на користь нардепа Барвіненка за участю більше 20 людей

МЗС України звернеться щодо правової оцінки участі Сійярто у публічних заходах кандидата в депутати на Закарпатті

Порошенко заявив, що їде до Страсбурга з метою формування "групи друзів України" в новообраному Європарламенті

РФ століттями репресувала українську мову і не може вказувати Україні, якою мовою говорити

SMS-розсилку з недостовірною інформацією про партію "Голос" організував депутат сільради у Львівській області

Керівництво СБУ потрібно очистити від "п'ятої колони" і осіб, які забезпечують бізнес-інтереси представників попередньої влади, вважає Смешко

Фактів втручання РФ у вибори в Україні наразі не зафіксовано

КС України визнав конституційною мовну статтю закону "Про освіту"

"Голос" ініціює у ВР 5-річний мораторій на звуження сфер застосування мовного закону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА