14:43 06.12.2018

Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу з РФ з квітня 2019 року

2 хв читати
Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу з РФ з квітня 2019 року

 Народні депутати України схвалили припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний президентський законопроект (№0206) проголосували 277 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Згідно з проектом закону, дія Договору про дружбу припиняється з 1 квітня 2019 року.

"Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, обов'язки або правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів", - зазначено в законопроекті.

Договір про дружбу між Україною і РФ уклали в травні 1997 року, Верховна Рада ратифікувала його в січні 1998 року.

Як повідомлялося, 3 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект про припинення дії цього договору.

У пояснювальній записці зазначається, що Договір набув чинності 1 квітня 1999, черговий десятирічний період його дії закінчується 31 березня 2019 року.

Згідно з його положеннями на кожен наступний десятирічний період Договір продовжується автоматично, якщо жодна зі сторін не виявить бажання його припинити.

Крім того, в пояснювальній записці зазначено, що тривала агресія РФ проти України призвела до значних порушень більшості статей Договору.

"Станом на сьогодні відсутні ознаки сумлінного прагнення РФ усунути правопорушення і відшкодувати збиток, завданий її протиправними діями. Більш того, РФ своїми агресивними діями постійно погіршує порушення умов договору", - зазначено в супровідних документах.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна та ЄС підписали низку міжнародних угод

Україна та ЄС мають консолідувати міжнародний тиск на РФ і посилювати санкційну політику

Експерти підготували для Сенату новий звіт про російське втручання у вибори на користь Трампа

Абсолютна більшість країн-членів ЄС підтвердила готовність ввести проти РФ санкції за агресію в Азово-Чорноморському басейні

Протидія РПЦ створенню незалежної української церкви була очікуваною, але недооціненою

Порошенко готовий на будь-які кроки, щоб знайти вбивць Шеремета і притягти їх до відповідальності

Порошенко до старту виборчої кампанії не збирається оголошувати, чи балотуватиметься на другий термін

Порошенко не має наміру вказувати, хто повинен сидіти, а кого треба відпустити, щоб не посилювати позиції таких осіб в ЄСПЛ

РФ не готова обговорювати звільнення утримуваних українців і весь світ переконався, що їх звільнення в руках тільки Путіна

Порошенко готовий внести до ВР пропозиції щодо зміни Конституції України стосовно Кримськотатарської автономії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА