Інтерфакс-Україна
14:54 06.12.2018

У Конституції України варто уточнити соціальні та економічні права українців, оскільки вони стали фікцією - правозахисники

2 хв читати
У Конституції України варто уточнити соціальні та економічні права українців, оскільки вони стали фікцією - правозахисники

 Правозахисники вважають за необхідне внести зміни до Конституції України щодо соціальних, економічних і культурних прав українців, оскільки ці права фактично не виконуються.

"Права другого покоління (економічні, соціальні, культурні права, для реалізації яких потрібна участь держави - ІФ) на ділі перетворюються на фікцію. На нашу думку, другий розділ Конституції необхідно переписати", - сказав у четвер на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Він зазначив, що конституційна комісія підготувала проект змін до другого розділу Конституції, де всі необхідні уточнення було враховано.

"Слово - за законодавцем. Але ні президент, ні парламент не поспішають упроваджувати ці серйозні зміни до другого розділу Конституції, які є необхідними", - наголосив директор правозахисної групи.

Є.Захаров додав: "У державі немає офіційних документів, в яких визначалося б, що таке достатній рівень життя. Сказали б, що це наявна мінімальна пенсія, але вони навіть цього не можуть сказати, тому що виявиться, що приблизно 4% населення мають доходи менше ніж ця сума, і тоді треба буде доплачувати, а держава цього робити не хоче".

Те саме стосується і права на житло. "Право на житло людина має. Але якщо у неї немає житла, то вона його і не отримає. Більше того, за рішенням суду можна виселити людину", - сказав правозахисник.

Є.Захаров звернув увагу на те, що така сама ситуація і з правом на охорону здоров'я, медичну допомогу та загалом з правом на поліпшення соціально-економічного становища.

Він також зазначив, що в Конституції взагалі не прописано право на справедливий суд в тому вигляді, як в Європейській конвенції. За словами Є.Захарова, загалом стан дотримання прав людини в Україні погіршується в усіх аспектах.

Зокрема, як розповів правозахисник, зростає кількість фактів жорстокого поводження в силових структурах, а умови та медичне обслуговування в пенітенціарних установах далекі від норми через низький рівень фінансування системи.

Крім того, збройний конфлікт на Донбасі породжує масові порушення прав людини: незаконні затримання, посягання на людську гідність, тортури, вбивства.

Також як зазначив правозахисник, в українському суспільстві намітилася тенденція до толерантного ставлення до насильства.

Є.Захаров у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" уточнив, що дослідження, проведені Харківським інститутом соціальних досліджень, показали, що майже третина українців стали вважати нормою тортури.

"У 2014 році кількість тих, що вважав, що можна застосовувати тортури, становила 14%, минулого року ця цифра збільшилася 24,5%. Зокрема, зазначалося, що можна катувати терористів", - розповів він.

За словами правозахисника, ця тенденція безпосередньо пов'язана з військовим конфліктом, і, як припускає Є.Захаров, кількість тих, хто вважає нормою тортури, зростатиме.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

Україна може провести вибори одночасно з референдумом щодо мирної угоди - Зеленський

Порошенко: РФ вже стирається, Україні треба бути міцніше та відповідальніше, щоб не стертися раніше

Українська дипломатія у 2026 сфокусується на зміцненні війська, розвитку ОПК, тиску на РФ і справедливому мирі – МЗС

"Євросолідарність" ініціює зупинку конкурсу на 109 млн грн для каналів телемарафону, щоб спрямувати ці кошти на ЗСУ - заява

Раді пропонують удосконалити конституційну процедуру - законопроєкт

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

Порошенко виступив проти виборів під час воєнного стану та за створення уряду національної єдності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА