17:05 06.12.2018

В АП наголошують, що створювана в Україні православна церква буде незалежною

2 хв читати
В АП наголошують, що створювана в Україні православна церква буде незалежною

Радник президента України Ростислав Павленко спростовує інформацію про те, що нова єдина православна церква України нібито матиме лише часткову незалежність.

"Поширюються такі міфи, що це буде якась обмежена незалежність. Це не так...Йдеться про незалежну автокефальну православну церкву без жодних обмежень, компромісів і залежностей від інших церков, зокрема й Вселенського патріархата", - сказав Р.Павленко на брифінгу в четвер у Києві.

Він зазначив, що Вселенський патріархат дійсно є останньою апеляційною інстанцією для вирішення будь-яких конфліктних ситуацій, які неможливо вирішити в рамках певної церкви. При цьому радник президента зазначив, що саме реалізація такого права надала можливість "мільйонам українських православних повернутися до всеправославного спілкування" після рішення синоду Вселенського патріархату від 11 жовтня 2018 року.

"Це використання першим по честі патріархом своєї ролі, як арбітра", - наголосив Р.Павленко.

Відповідаючи на запитання про те, який титул отримає обраний предстоятель нової української православної церкви, Р.Павленко зазначив, що головним є те, що буде створена незалежна церква, а питання титулу - це "та матерія, яку проговорюватимуть, щоб було коректно говорити із зовнішнім церковним світом, і подавати цю інформацію всередині".

"Як ми знаємо, зараз існують 14 визнаних незалежних православний церков. Дев'ять з них очолюють патріархи, три - архієпископи, два - митрополити. Але це все незалежні церкви. Так само, як державу може очолювати президент, монарх - але це все незалежні і рівноправні держави", - пояснив він.

Р.Павленко також зазначив, що на об'єднавчому православному соборі 15 грудня 2018 року роль ієрархів Української православної церкви (Московського патріархату) буде такою ж, як й ієрархів інших церков, а саме участь у соборі, як рівноправних учасників і співзасновників нової незалежної єдиної церкви.

Відповідаючи на запитання журналістів, скільки може тривати собор - кілька годин або днів - Р.Павленко зазначив: "Є оптимістичний сценарій, і я дуже сподіваюся саме на нього. Це дуже залежатиме саме від роботи архієреїв в ті дні, які залишилися".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Парубій схвалив оголошення дати проведення об'єднавчого собору зі створення помісної церкви України

Порошенко наголошує, що українська помісна церква не буде державною, і віряни зможуть самі обирати собі церкву

Вселенський патріархат розпускає архієпископство РПЦ у Західній Європі, - джерело

Павленко: Про надання автокефалії Українській церкви і про дату Об'єднавчого собору буде оголошено 29 листопада

Вселенський патріархат не затягуватиме з наданням автокефалії Українській православній церкві - Павленко

Експерти Ради Європи позитивно оцінили законопроект про адвокатуру та адвокатську діяльність

Попередньо заплановано, що Об'єднавчий собор Православної церкви відбудеться на початку грудня в Києві

Конкретна дата проведення Об'єднувального собору залежатиме від переговорів між українськими єпископами - Павленко

Філарет відповість на пропозицію єпископату УПЦ-КП про обрання його главою Української православної церкви вже на Соборі

У посольстві США занепокоєні нападом на Андріївську церкву в Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА