17:05 06.12.2018

В АП наголошують, що створювана в Україні православна церква буде незалежною

2 хв читати
В АП наголошують, що створювана в Україні православна церква буде незалежною

Радник президента України Ростислав Павленко спростовує інформацію про те, що нова єдина православна церква України нібито матиме лише часткову незалежність.

"Поширюються такі міфи, що це буде якась обмежена незалежність. Це не так...Йдеться про незалежну автокефальну православну церкву без жодних обмежень, компромісів і залежностей від інших церков, зокрема й Вселенського патріархата", - сказав Р.Павленко на брифінгу в четвер у Києві.

Він зазначив, що Вселенський патріархат дійсно є останньою апеляційною інстанцією для вирішення будь-яких конфліктних ситуацій, які неможливо вирішити в рамках певної церкви. При цьому радник президента зазначив, що саме реалізація такого права надала можливість "мільйонам українських православних повернутися до всеправославного спілкування" після рішення синоду Вселенського патріархату від 11 жовтня 2018 року.

"Це використання першим по честі патріархом своєї ролі, як арбітра", - наголосив Р.Павленко.

Відповідаючи на запитання про те, який титул отримає обраний предстоятель нової української православної церкви, Р.Павленко зазначив, що головним є те, що буде створена незалежна церква, а питання титулу - це "та матерія, яку проговорюватимуть, щоб було коректно говорити із зовнішнім церковним світом, і подавати цю інформацію всередині".

"Як ми знаємо, зараз існують 14 визнаних незалежних православний церков. Дев'ять з них очолюють патріархи, три - архієпископи, два - митрополити. Але це все незалежні церкви. Так само, як державу може очолювати президент, монарх - але це все незалежні і рівноправні держави", - пояснив він.

Р.Павленко також зазначив, що на об'єднавчому православному соборі 15 грудня 2018 року роль ієрархів Української православної церкви (Московського патріархату) буде такою ж, як й ієрархів інших церков, а саме участь у соборі, як рівноправних учасників і співзасновників нової незалежної єдиної церкви.

Відповідаючи на запитання журналістів, скільки може тривати собор - кілька годин або днів - Р.Павленко зазначив: "Є оптимістичний сценарій, і я дуже сподіваюся саме на нього. Це дуже залежатиме саме від роботи архієреїв в ті дні, які залишилися".

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Розірвання ДРСМД не призведе до "гонки озброєнь" – екс-посол США в Україні

Україна наполягає на постійній наглядовій місії в Керченській протоці, Росія не згодна

Гриценко: після виборів президента зовнішня політика України не зміниться, тому що у проросійського кандидата немає шансів перемогти

50 спостерігачів з Канади прибули в Україну напередодні виборів президента - Фріланд

Порошенко після зустрічі з Пенсом висловив надію на подальшу підтримку України США

Порошенко в Мюнхені заявив про необхідність чітко координувати дії країн у сфері безпеки

Україна готова розглянути ініціативи, щодо безпеки в Європі - Порошенко

Порошенко: ніхто не знає переможця президентських перегонів і це - запорука демократії

Тимошенко заявила, що не піде на компроміси з Москвою, які торкнуться інтересів України, навіть для завершення війни

Тимошенко обговорила з Лагард шлях реформ в Україні після виборів президента і розповіла Лінкявічусу про свій "Новий курс"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА