17:56 06.12.2018

ВР відмовилася включити до порядку денного законопроект, що подовжує імплементацію мовної статті в освіті до 2023 року

2 хв читати
ВР відмовилася включити до порядку денного законопроект, що подовжує імплементацію мовної статті в освіті до 2023 року

 Верховна Рада не підтримала включення до порядку денного сесії депутатського законопроекту №9287, яким пропонується подовжити імплементаційний період мовної статті закону про освіту.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", спікер парламенту Андрій Парубій двічі ставив на голосування питання включення до порядку денного законопроекту, проте народні депутати давали менше ніж 180 голосів за мінімально необхідних 226.

Автори документа пропонують доповнити прикінцеві та перехідні положення закону про освіту нормою про те, що представники національних меншин України, мови яких є офіційними в ЄС, якщо вони почали здобувати середню освіту мовою відповідної нацменшини до 1 вересня 2018 року, продовжать здобувати таку освіту до 1 вересня 2023 року з поступовим збільшенням кількості шкільних предметів українською мовою.

Відповідний законопроект №9287 ініціювали нардепи на чолі з керівником комітету з питань науки і освіти Олександром Співаковським (фракція "Блок Петра Порошенка").

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що підтримує продовження на чотири-п’ять років перехідного періоду імплементації мовної статті 7 закону про освіту.

28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома й більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило про намір країни блокувати зближення України та ЄС через закон про освіту.

МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії. 8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини у звуженні прав національних меншин у статті про мову навчання в законі України "Про освіту". У відомстві заявили про готовність імплементувати рекомендації комісії та розробили три моделі імплементації мовної статті в законі "Про загальну середню освіту".

В ЄС в липні закликали Україну дотримати права нацменшин та імплементувати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту", ґрунтуючись на предметному діалозі з представниками нацменшин. "Ми погодилися з необхідністю гарантувати повагу вже наявних прав представників національних меншин, як це зазначено в конвенціях ООН та Ради Європи і пов'язаних протоколах; забезпечити недискримінацію осіб, що належать до меншин, і поважати різноманітність", - йшлося в спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС у Брюсселі.

Зокрема, в ЄС закликали Київ прийняти законодавство, що продовжує перехідний період до 2023 року і регламентує непоширення ст. 7 цього закону, що стосується мови освіти, на приватні школи.

Загрузка...

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄС має підтримувати Україну в зв'язку з ситуацією в районі Азовського моря - Могеріні

Україну на "Євробаченні" не мають представляти артисти, що гастролюють у РФ - Кириленко

ЦВК створила всі 199 окружних виборчих комісій на виборах президента

Україна показала недостатній прогрес у виконанні УА з ЄС у сферах освіти, інфраструктури та охорони навколишнього середовища

Рада ЄС ухвалила рішення щодо "азовського" пакета санкцій проти РФ

Українська делегація на полях Генасамблеї ООН має намір обговорити формат миротворчої місії на Донбасі

Майже 23 тис. виборців подали заявку про зміну місця голосування на виборах

Луценко напередодні виборів закликає до перевірки списків виборців задля уникнення маніпуляції голосами

Нацполіція співпрацює з Інтерполом та Європолом для недопущення втручання в сервери ЦВК - Аваков

Вісім кандидатів у президенти України попросили поліцію забезпечити їм охорону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА