Інтерфакс-Україна
13:26 08.12.2018

США і Україна подолали великий шлях до гендерної рівності

2 хв читати
США і Україна подолали великий шлях до гендерної рівності

Україна багато чого досягла на шляху до гендерного паритету, зазначає посол США в Україні Марі Йованович.

Виступаючи в суботу на Другому Українському жіночому конгресі в Києві, вона розповіла, що і Америка, і Україна багато чого досягли в прагненні до гендерної рівності.

"Ви знаєте, вперше я була в Україні з 2001 по 2004 роки і переважно мала справу з чоловіками. У 2016 році, коли я повернулася сюди, тепер співвідношення 50 на 50 - все прекрасно", - сказала посол.

За словами М.Йованович, більша частина кола її спілкування - жінки, які обіймають високі посади.

"Думаю, дуже важливо пам'ятати, що і в США, і в Україні ми справді вже пройшли великий шлях до гендерної (рівності - ІФ), і мене це надихає", - зазначила посол.

У свою чергу, посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф наголосила, що негативне сприйняття в суспільстві гендерних питань часто пов'язане з пропагандою. "Вони намагаються запобігти зближенню України з Європою і використовують гендер як інструмент... Розмовами про геїв в Європі намагаються переконати, що вам не треба туди йти", - сказала Дж.Гоф.

Вона зазначила, що основна теза в цьому контексті стосується лексики. "Думаю, що термін "гендер" став у деяких місцях, я б сказала, токсичним... але коли ви починаєте говорити "рівність для всіх" або "рівність можливостей", - це нормальна розмова. Тому думайте про мову, якою краще про це говорити, поговоріть про це як про рівний доступ, а не обмеження, якщо ви перефразували, у вас вийде краща розмова, вас почують", - радить посол.

Дж.Гоф зазначила, що Велика Британія також пройшла цей шлях, коли "слово "фемінізм" здавалося дуже страшним".

Крім цього питання, вона зазначила: "Що стосується церкви. У них є своя точка зору, але християнські цінності також стосуються забезпечення рівними правами і розуміння всіх людей".

Крім того, посол висловила думку про те, що українки, перебуваючи в умовах війни, не можуть дозволити собі бути слабкими.

"Ми розуміємо, що якби не було всіх тих конфліктів, ми б не змінилися. Україна також перебуває у військовому конфлікті, тепер ви не можете бути слабкими... всі повинні об'єднатися і відновити свою країну", - підсумувала Дж.Гоф.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" отримала підписні листи і починає збір підписів за відставку уряду – нардеп Герасимов

Асоціація міст наполягає на збереженні коштів у громадах: 64% ПДФО та реверсна дотація

МЗС на заяву Орбана: Лекції про корупцію від політика, замішаного у корупційних скандалах? Ні, дякую

У Києві заявляють: Цьогорічні мирні переговори з РФ наразі припинені через відсутність абиякого прогресу

Кличко обговорив з керівництвом групи ЄБРР подальше співробітництво та втілення наявних проєктів

Апарат Ради відмовив "Європейській солідарності" у видачі підписних листів за відставку уряду - Герасимов

Порошенко закликає до відставки уряду і формування нової коаліції в Верховній Раді

Звільнення Галущенка та Гринчук недостатньо, потрібна відставка всього уряду, вважають депутати "Голосу" і "ЄС"

Українські політики та бізнесмени виступають за внутрішню зачистку в країні на тлі операції "Мідас"

"Євросолідарність" вимагає від спікера Стефанчука підписні листи для оголошення недовіри Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА