Інтерфакс-Україна
19:31 09.12.2018

У Вірменії завершилися позачергові вибори в парламент

2 хв читати
У Вірменії завершилися позачергові вибори в парламент

У Вірменії в неділю завершилися позачергові парламентські вибори. Станом на 15:00 за Києвом у голосуванні взяли участь 39,54% виборців.

Це перші загальнореспубліканські вибори після зміни влади в Вірменії у квітні 2018 року, коли до влади прийшов опозиційний політик Нікол Пашинян, змінивши на посаді прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який обіймав до цього протягом десяти років посаду президента Вірменії.

Ці вибори також є першими позачерговими в історії незалежної Вірменії.

У виборах брали участь дев'ять партій і два передвиборчих блока, в тому числі очолювана С.Саргсяном опозиційна Республіканська партія, яка проголосила намір стати другою політичною силою в новому парламенті.

Місцеві спостерігачі відзначають, що процес голосування пройшов спокійно, ексцесів не помічено.

У поліцію надійшло в цілому 26 повідомлень про виборчі порушення, Слідчий комітет - 12 повідомлень, які стосуються випадків подвійного голосування, порушення таємниці голосування, перешкоджання голосуванню. СК вживає необхідних заходів для перевірки отриманих повідомлень.

Прохідний бар'єр для партій становить 5%, для блоків - 7%.

Парламент Вірменії складатиметься зі 105 депутатів. Для формування стабільної парламентської більшості необхідно 54% місць у парламенті.

На виборах до парламенту Вірменії в якості спостерігачів зареєстровані представники БДІПЛ ОБСЄ, ПА ОБСЄ, місії спостерігачів СНД, МПА СНД, ПА ОБСЄ, Європейського парламенту, "Сприяння ініціативам свободи і демократії" (SILBA), "Європейська мережа організацій, що ведуть моніторинг за виборами" (ENEMO), а також 22 місцеві спостережницькі організації.

Правом вибирати в Вірменії, за даними поліції, користуються 2 млн 573 тис. 779 громадян.

Поріг явки на виборах також не передбачений.

На думку спостерігачів, абсолютну більшість голосів на виборах отримає політична сила, яку представляє чинний глава уряду Вірменії Н.Пашинян. Основна боротьба, на думку аналітиків, розгорнеться між партією Н.Пашиняна і Республіканською партією.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Орбан наполягає, що Україна повинна залишатися "буферною" державою і пропонує стратегічну співпрацю з ЄС замість членства

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА