Про результати слідства у "справі українських моряків" говорити поки що рано - Пєсков

Про результати слідства у Росії за обвинуваченням українських моряків у незаконному перетині кордону говорити поки що рано, сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
"Ведеться слідство, за результатами слідства документи передаються або не передаються до суду", - сказав він журналістам у Москві в п'ятницю.
Відповідаючи на запитання, чи відпустять українців у разі, якщо матеріали слідства не буде передано до суду, Д.Пєсков сказав: "Це як вирішить слідство. Це все в руках слідства абсолютно. Є факт порушення державного кордону, є затримані порушники державного кордону і, скажімо так, долучені до справи ось ці ось катери".
Зустріч лідерів США та Росії мала відбутися на полях саміту G20 в Аргентині, який проходив із 30 листопада до 1 грудня, однак в останній момент Д.Трамп її скасував. Тоді у Вашингтоні заявили, що щойно цей інцидент у Керченській протоці буде врегульовано, зустріч зможе відбутися.
13 грудня Джон Болтон заявив, що зустріч лідерів Росії та США не буде можлива доти, доки Росія не звільнить затримані у Керченській протоці українські кораблі та їхній екіпажі.
Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир "Яни Капу", а також малі броньовані артилерійські катери Військово-морських сил ЗСУ "Бердянськ" і "Нікополь". Українські судна прямували з Одеси до Маріуполя. Після захоплення буксир і катери відконвоювали до Керчі.
ФСБ Росії порушила кримінальну справу й висунула всім полоненим українським морякам обвинувачення в "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або з застосуванням насильства чи загрози його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).
За рішенням судів Сімферополя і Керчі всіх 24 моряків було арештовано до 25 січня 2019 року. У ніч на 30 листопада 21 військового перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора "Лефортово", ще трьох, поранених - до лікарні СІЗО "Матроська тиша".
У Києві заявили, що затримані моряки є військовополоненими та зажадали негайно їх звільнити.