10:25 20.12.2018

Під санкції підпали особи, які працювали на Дерипаску, підозрювані в атаці в Солсбері, зломі WADA і втручанні у вибори - Мінфін США

4 хв читати
Під санкції підпали особи, які працювали на Дерипаску, підозрювані в атаці в Солсбері, зломі WADA і втручанні у вибори - Мінфін США

Доповнення, внесені в середу до санкційних списків Мінфіну США, розділені на чотири категорії, пов'язані з діяльністю російського бізнесмена Олега Дерипаски, зі звинуваченнями Росії у втручанні у вибори в США, у зломі бази даних WADA і ті, що стосуються отруєння в Солсбері, йдеться в прес-релізі американського відомства.

"Сьогодні Управління з контролю над іноземними активами Мінфіну США застосувало дії у відповідь на ігнорування міжнародних норм з боку Росії", - йдеться в прес-релізі відомства.

"Мінфін США впроваджує санкції стосовно співробітників російської розвідки, які брали участь у кібероперації з втручання у вибори 2016 року, а також в іншій підривній діяльності. Ми вживаємо заходів стосовно співробітників служб, що працювали в інтересах олігарха, котрий підпав під санкції, які зламали базу WADA і вчинили хакерські атаки на інші міжнародні організації та які брали участь в інший підривній діяльності", - наводяться в документі слова глави Мінфіну Стівена Мнучіна.

"Сполучені Штати й надалі працюватимуть із міжнародними союзниками та партнерами для вживання колективних заходів для стримування і захисту від підривної діяльності Росії, її представників і розвідувальних органів", - зазначає С.Мнучін.

Під санкції США потрапив співробітник ГРУ Віктор Бояркін, який, за даними представників США, пов'язаний з діяльністю російського бізнесмена Олега Дерипаски, на якого вже поширюються американські санкції.

"Віктор Бояркін - колишній співробітник ГРУ, який є безпосереднім підлеглим О.Дерипаски та проводив переговори від його імені. В.Бояркін і О.Дерипаска спільно брали участь у кампанії з підтримки чорногорської політичної партії під час виборів у Чорногорії в 2016 році", - зазначається в прес-релізі Мінфіну.

Також санкції було впроваджено проти двох росіян - імовірно співробітників ГРУ Анатолія Чепіги (Боширова) й Олександра Петрова (Мишкова), - яких у Великій Британії звинуватили у скоєнні замаху на екс-полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його дочку в Солсбері в березні 2018 року.

Крім того, в прес-релізі стверджується, що в період між 2016-м і 2018 роком пов'язані з російськими спецслужбами хакери намагалася вчинити кібератаки проти WADA, ОЗХЗ та інших НУО. В документі зазначається, що 4 жовтня 2018 року влада Нідерландів оголосила про висилку чотирьох офіцерів ГРУ РФ, які нібито провадили шкідливу діяльність проти ОЗХЗ, а Мін'юст США висунув проти них обвинувачення за кібератаки.

У зв'язку з цим під санкції США в середу потрапили ймовірні співробітники ГРУ Олексій Моренець, Олег Сотников, Євген Серебряков і Олексій Мінін.

Також Мінфін США згадує проект "Лахта", який, на думку відомства, "намагався втручатися в політичні й виборчі системи в усьому світі".

"Щонайменше з 2014 року в проекті "Лахта" для втручання у вибори використовували, зокрема, фіктивних осіб у мережі Інтернет, які називалися громадянами США і втручалися в американські вибори", - наголошується в прес-релізі.

При цьому в документі зазначено, що російські компанії "Конкорд менеджмент і консалтинг" і "Конкорд кейтеринг" контролювали фінанси проекту "Лахта" та надавали рекомендації щодо кадрів.

Проект "Лахта" взаємодіяв із виданнями "Экономика сегодня", "Федеральное агентство новостей", "Невские новости" та проектом USA Really - всі вони потрапили до нових санкційних списків.

"За даними на 2018 рік, Олена Хусяїнова була головним бухгалтером у фінансовому департаменті проекту "Лахта", - заявили в Мінфіні США. Вона, як і керівник проекту USA Really Олександр Малькевич, також потрапила під американські санкції.

Також серед осіб, яких Мінфін США вніс до санкційного списку, є дев'ять імовірних офіцерів ГРУ, внесених до списків за обвинуваченням у причетності до спроб втручання у вибори в США 2016 року. "Ці дев'ятеро осіб працювали в підрозділах ГРУ 26165 і 74455", - наголошується в прес-релізі Мінфіну. Йдеться про Бориса Антонова, Віктора Нетикша, Івана Єрмакова, Олексія Лукашева, Миколу Козачка, Артема Малишева, Олександра Осадчука, Олексія Потьомкіна, Анатолії Ковальова.

Зазначається, що кожного з них було внесено до санкційного списку відповідно до розділу 224 закону "Про протидію противникам Америки через санкції" (CAATSA) за свідому участь у діях, які підривають кібербезпеку будь-якої особи, зокрема демократичної установи або уряду, від імені уряду Російської Федерації , а також за дії чи наміри діяти безпосередньо або побічно від імені або в інтересах ГРУ.

У заяві уточнюється, що йдеться про індивідуальні санкції стосовно фізичних і юридичних осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський підписав указ про заборону переговорів з РФ у жовтні 2022 р. для зупинення сепаратизму в Україні

Комітет Ради з нацбезпеки: Арешти військових командирів загрожують єдності та обороноздатності країни

Заступник голови КМДА назвав справу про привласнення коштів на ремонті ліцею та укриттів надуманою та небезпечною для життєдіяльності Києва

Орбан вимагає поновлення транзиту російського газу через Україну

Частка заморожених активів РФ за межами ЄС досягла 40%, що дає нові можливості їх конфіскації - думка

Єрмак: Путін прагне говорити про Україну без України, цього не буде

Трамп готовий до нових контактів із лідером КНДР - ЗМІ

Більшість українців не підтримує мирної угоди без урахування територіальної цілісності країни

Українці сподіваються, що друге президентство Трампа буде позитивним для України

"Європейська солідарність" вимагає проведення закритого засідання Ради через арешт військових командирів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА