Інтерфакс-Україна
11:16 05.01.2019

Президенти Туреччини та України обговорили в Стамбулі ситуацію з правами кримських татар в анексованому Криму

2 хв читати
Президенти Туреччини та України обговорили в Стамбулі ситуацію з правами кримських татар в анексованому Криму

Президенти Туреччини і України – Реджеп Таїп Ердоган і Петро Порошенко – провели зустріч у Стамбулі в суботу.

"Президент Реджеп Таїп Ердоган зустрівся з президентом Петром Порошенко в особняку Вахдеттін у Стамбулі", - повідомляється в акаунті президента Туреччини в "Твіттері" в суботу.

Як повідомляє прес-служба глави Української держави, президенти обговорили шляхи зміцнення стратегічного партнерства, посилення координації взаємодії на міжнародній арені, перспективи укладення двосторонньої угоди про зону вільної торгівлі.

П.Порошенко високо оцінив незмінну підтримку Туреччиною суверенітету та територіальної цілісності нашої держави та окремо подякував за співавторство Турецької Республіки у схваленій в грудні 2018 року резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо засудження мілітаризації російською стороною Криму та Азову.

"Окрему увагу було приділено заходам з метою звільнення незаконно ув'язнених українських громадян з російських в’язниць, а також забезпечення прав громадян України, в тому числі кримських татар, на території Криму в умовах російської окупації", - йдеться в повідомленні.

Крім того, президенти відзначили позитивну динаміку торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, а також зростання туристичних потоків в обох напрямках.

У свою чергу глава МЗС України Павло Клімкін зустрівся з турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу. "Почати робочу суботу в Стамбулі із зустрічі з Мевлютом Чавушоглу – завжди приємно. Хороша турецька кава і хороша дружня розмова", - написав П.Клімкін в акаунті в Твіттері.

Як повідомлялося, 5-6 січня президент України перебуває з робочим візитом у Туреччині, де візьме участь у церемонії підписання та вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА