15:46 06.01.2019

Патріарх Варфоломій вважатиметься співзасновником нової України - Порошенко

1 хв читати
Патріарх Варфоломій вважатиметься співзасновником нової України - Порошенко

Президент Петро Порошенко визнає історичну роль Вселенського патріарха Варфоломія у становленні незалежної Православної церкви України і зміцнення незалежності Української держави, повідомляється на офіційному сайті глави держави.

"Україна завжди буде вдячна Патріарху Варфоломію та Синоду Матері-Церкви за ці історичні рішення. Він привів цю найвеличнішу мрію українців до реальності, дива. Це чудо не було б можливим без твердої позиції Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, нашої Константинопольської Матері-Церкви. Вона скористалася безумовним канонічним правом зцілювати рани, завдані українському православ'ю декількома століттями московського панування", - заявив П.Порошенко в інтерв'ю грецькій газеті TаNеа.

Глава держави зазначив, що патріарх Варфоломій прийняв історичне рішення, хоча перебував під сильним тиском з боку Москви. "Патріарх Варфоломій вважає, що це є поворотним моментом в історії світового православ'я і відкриває його нову епоху, нову еру православ'я. З незалежною Українською Церквою весь православний світ буде сильнішим", - сказав президент.

"Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій вже має особливе місце в історії України. З усім, що він зробив, і завдяки своїй мудрості і керівній ролі, відданості Україні та православ'ю, я сказав би, що Його Всесвятість буде вважатися співзасновником нової України. Це дуже особлива та історична місія", - наголосив П.Порошенко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА