Інтерфакс-Україна
20:33 11.01.2019

Парламент Македонії схвалив перейменування республіки

2 хв читати
Парламент Македонії схвалив перейменування республіки

Македонські парламентарі в п'ятницю схвалили внесення поправок до Конституції, якими передбачено зміну назви країни з Республіки Македонія на Республіку Північна Македонія, повідомляють місцеві ЗМІ.

Поправки підтримав 81 депутат або дві третини від загальної кількості парламентаріїв. Тих, що утрималися і тих, хто проголосував проти не було.

Ситуація навколо назви цієї колишньої югославської республіки перешкоджала зближенню Македонії з ЄС і НАТО, оскільки проти назви Республіка Македонія виступала Греція, одна з областей якої також називається Македонією. В силу цього після розпаду Соціалістичної Федеративної Республіки Югославії Македонія була прийнята в ООН під назвою Колишня югославська республіка Македонія, а на грецьких картах вона називалася Скопія - за назвою столиці країни Скоп'є.

Греція і Македонія 17 червня минулого року підписали в грецькому місті Преспесі угоду про перейменування Македонії в Республіку Північна Македонія. Ці домовленості поклали край багаторічним суперечкам про назву Македонії і відкрили їй двері в НАТО і Євросоюз.

30 вересня в Македонії відбувся референдум з питання про затвердження угоди. Під час плебісциту 91,5% тих, хто брав участь у ньому, підтримали ідею про перейменування країни. Але через низьку явку приблизно в 37% при необхідному порозі в 50% ЦВК визнав референдум таким, що не відбувся. Однак плебісцит носив рекомендаційний характер, і потім питання про перейменування країни і внесення відповідних поправок до конституції було винесене на розгляд парламентаріїв.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА