20:33 11.01.2019

Парламент Македонії схвалив перейменування республіки

2 хв читати
Парламент Македонії схвалив перейменування республіки

Македонські парламентарі в п'ятницю схвалили внесення поправок до Конституції, якими передбачено зміну назви країни з Республіки Македонія на Республіку Північна Македонія, повідомляють місцеві ЗМІ.

Поправки підтримав 81 депутат або дві третини від загальної кількості парламентаріїв. Тих, що утрималися і тих, хто проголосував проти не було.

Ситуація навколо назви цієї колишньої югославської республіки перешкоджала зближенню Македонії з ЄС і НАТО, оскільки проти назви Республіка Македонія виступала Греція, одна з областей якої також називається Македонією. В силу цього після розпаду Соціалістичної Федеративної Республіки Югославії Македонія була прийнята в ООН під назвою Колишня югославська республіка Македонія, а на грецьких картах вона називалася Скопія - за назвою столиці країни Скоп'є.

Греція і Македонія 17 червня минулого року підписали в грецькому місті Преспесі угоду про перейменування Македонії в Республіку Північна Македонія. Ці домовленості поклали край багаторічним суперечкам про назву Македонії і відкрили їй двері в НАТО і Євросоюз.

30 вересня в Македонії відбувся референдум з питання про затвердження угоди. Під час плебісциту 91,5% тих, хто брав участь у ньому, підтримали ідею про перейменування країни. Але через низьку явку приблизно в 37% при необхідному порозі в 50% ЦВК визнав референдум таким, що не відбувся. Однак плебісцит носив рекомендаційний характер, і потім питання про перейменування країни і внесення відповідних поправок до конституції було винесене на розгляд парламентаріїв.

 

 

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Генсек НАТО закликає Македонію не втратити "історичну можливість" вступу до альянсу

Порошенко пропонує перейменувати Дніпропетровську область на Дніпровську

ВР відмовилася запустити конституційний процес перейменування Дніпропетровської області на Січеславську

Туск і Столтенберг закликають македонських політиків змінити назву країни

Столтенберг привітав підсумки референдуму щодо нової назви Македонії

У Македонії відбудеться референдум щодо нової назви країни

Без виконання угоди про нову назву країни Македонія не зможе вступити в НАТО

Парламент Македонії призначив дату референдуму з перейменування країни

Македонія не зможе вступити в НАТО без виконання угоди з Афінами щодо зміни назви країни

Правовий комітет ВР дав зелене світло процедурі конституційних змін щодо перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА