15:25 14.01.2019

Британія отримала від ЄС нові гарантії щодо угоди стосовно Brexit - Мей

2 хв читати
Британія отримала від ЄС нові гарантії щодо угоди стосовно Brexit - Мей

Влада ЄС надала Лондону роз'яснення щодо умов угоди стосовно Brexit, а також гарантії її дотримання, заявила прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей.

"Тепер у нас є зобов'язання ЄС розпочати роботу за нашими новими відносинами за можливості якомога швидше після підписання угоди", - сказала вона в понеділок журналістам.

Таким чином, вона прокоментувала обмін листами, присвячений Brexit, з керівництвом ЄС.

"Я переконана, що тепер у депутатів (британського парламенту - ІФ) є найбільш чіткі запевнення, що ця угода є найкращою з можливих", - пояснила вона.

Прем'єр зазначила, що йдеться про майбутні торговельні відносини між Великобританією і ЄС, зокрема й"страхувальний" план щодо ірландського кордону. Водночас вона згадала, що в ЄС відмовилися вносити зміни до угоди.

Також вона закликала депутатів у вівторок підтримати на голосуванні угоду щодо Brexit.

Вихід Великобританії з Євросоюзу заплановано на 29 березня 2019 року.

Однак з січня 2021 року може вступити в силу "страхувальний" план щодо ірландського кордону, якщо ЄС і Великобританія до того моменту так і не придумають, як уникнути "жорсткого" кордону між Республікою Ірландія і Північною Ірландією. План передбачає, що ЄС і Великобританія перебуватимуть на "єдиній митній території", а відмовитися від плану можна лише з обопільної згоди Великобританії і ЄС. Застосування "страхувального" плану щодо ірландського кордону може призвести до необхідності перевірок товарів на кордоні Північної Ірландії і решті території Великобританії, зазначають ЗМІ. Проти такої перспективи раніше виступали багато британських політиків.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА