Інтерфакс-Україна
17:49 14.01.2019

Помпео заявив про проведення переговорів навколо створення буферної зони на кордоні Сирії

2 хв читати
Помпео заявив про проведення переговорів навколо створення буферної зони на кордоні Сирії

Держсекретар США Майк Помпео в понеділок заявив, що наразі ведуться переговори навколо пропозиції Вашингтона про створення так званої зони безпеки на північному сході Сирії, передає агентство Associated Press.

"Ми хочемо безпечний кордон для всіх сторін", - сказав М.Помпео журналістам у Ер-Ріяді.

"Ми б хотіли б бути впевненими у тому, що хлопці, які разом із нами боролися, щоб розбити ІД, у безпеці, а також, що терористи в Сирії не зможуть атакувати Туреччину. Це наші паралельні цілі", - додав держсекретар США.

За його словами, створення буферної зони буде корисно всім у регіоні й переговори про неї ведуться між зацікавленими сторонами.

Раніше президент США Дональд Трамп у Twitter запропонувати створити "зону безпеки" біля 30 км. Він не пояснив, хто саме її фінансуватиме та підтримуватиме.

Також, коментуючи інший запис Д.Трампа у Twitter про те, що США розорять Туреччину економічно, якщо Анкара здійснюватиме операції проти сирійських курдів, М.Помпео уточнив, що йдеться, ймовірно, про санкції.

"Ми застосовуємо санкції у багатьох країнах світу. Я вважаю, що він говорить про такі речі, але потрібно запитати його", - сказав голова американського Держдепу.

Крім того, М.Помпео наголосив, що нові заяви Д.Трампа стосовно курдів і Туреччини не вплинуть на його рішення та плани виведення військ із Сирії. Однак він також уточнив, що поки що не говорив з президентом на цю тему.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

Порошенко обговорив з послами країн G7 та ЄC ситуацію на фронті та переговори про завершення війни

Намагання Трампа примусити РФ та Україну до переговорів шляхом ультиматуму не дадуть результату - Климпуш-Цинцадзе

ЄС прагне припинити блокування Угорщиною переговорів про членство України – ЗМІ

Стефанішина сподівається на відновлення діалогу з Угорщиною

Росія поки що не демонструє політичної волі щодо режиму припинення вогню та закінчення війни – Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА