Інтерфакс-Україна
18:31 15.01.2019

ФГВФО обвинувачує нардепа І.Луценка в нерозкритті в е-декларації відомостей про вклад у банку "Київська Русь" на 750 тис. грн

2 хв читати
ФГВФО обвинувачує нардепа І.Луценка в нерозкритті в е-декларації відомостей про вклад у банку "Київська Русь" на 750 тис. грн

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) направив до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) заяву про вчинення народним депутатом Ігорем Луценком кримінального злочину, що полягає в поданні в електронній декларації завідомо недостовірних відомостей.

Як повідомляється в прес-релізі Фонду, цьому депутату вдалося за день до зарахування банку "Київська Русь" до категорії неплатоспроможних, коли банківські операції не проводилися і вкладники не мали доступу до особистих засобів, перерахувати 750 тис. грн з власного поточного рахунку на поточний рахунок головного бухгалтера банку. Потім зазначені кошти були спрямовані на часткове погашення боргу за кредитом бухгалтера.

За попередніми висновками правоохоронців, які проводили розслідування разом з Фондом, найбільш ймовірними подальшими діями обох фігурантів цієї справи було позабанківське передання грошей головним бухгалтером банку народному депутату. Відповідно ці кошти мали бути відображені в його електронній декларації, зазначає ФГВФО.

Взявши до уваги відомості Фонду і відсутність у декларації І.Луценка за 2015 рік відомостей про зазначену суму, бюро відкрило щодо народного депутата кримінальне провадження.

І.Луценко на своїй сторінці в соцмережі Facebook неоднозначно висловлюється з приводу володіння цими коштами.

"... якщо виявиться, що у мене був ще й такий депозит, то я огого який багатий", - написав він.

Водночас він зазначає, що на момент подання електронної декларації за 2015 року в Україні була відсутня кримінальна відповідальність за невнесення до неї відомостей.

Як повідомлялося, Національний банк України (НБУ) 19 березня 2015 року зарахував банк "Київська Русь" до категорії неплатоспроможних у зв'язку з нездатністю акціонерів забезпечити докапіталізацію фінустанови. Потім, 16 липня 2015 року, НБУ відкликав банківську ліцензію банку "Київська Русь". Мажоритарний акціонер банку оскаржив ці рішення в судовому порядку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

Без санкційного тиску на РФ не буде прориву переговорних позицій від Росії – Подоляк

Один з ініціаторів законопроєкту, що обмежує незалежність НАБУ та САП, утримався від голосування

"Євросолідарність" проти законопроєкта №12414, а голосування окремих депутатів "за" - це не позиція фракції - Геращенко

МЗС Туреччини про переговори у Стамбулі: Наша мета — забезпечити продовження спілкування сторін одна з одною

Блокування звернення до США мало критичні наслідки для України - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА