10:49 22.01.2019

Україна - унітарна держава, ніяких федерацій і ніяких спеціальних статусів не буде - Порошенко

2 хв читати
Україна - унітарна держава, ніяких федерацій і ніяких спеціальних статусів не буде - Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що ніякої федерації або спеціального статусу окремих регіонів в Україні не буде.

"Усі ми маємо розуміти: Україна є унітарною державою з однією державною мовою, так записано в Конституції, і ніяких федерацій і ніяких спеціальних статусів. Єдина, незалежна, соборна Україна", - сказав президент під час ушанування Дня соборності України та сторіччя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР у вівторок у Києві.

П.Порошенко наголосив, що Україна твердо стала на шлях зміцнення своєї свободи та незалежності, на шлях інтеграції у Європейський Союз і НАТО.

"Щоб змусити нас відмовитися від цього вибору, Москва анексувала Крим і спробувала роздрібнити нас на частини, щоб легко проковтнути. Перед нами знову виникла загроза втрати соборності та незалежності. Але ціною великих жертв і зусиль українського народу цю загрозу відведено. В жорсткому протистоянні з терористами, російськими найманцями та частинами російської армії ми зупинили ворога. А гаслом нашим була "Єдина країна", - сказав президент.

Він зазначив, що останніми роками Україна зміцнилася і продемонструвала впевненість у своїх силах, але вона ніколи не забуває своїх громадян, які живуть на територіях, окупованих Російською Федерацією.

"У День соборності ми щиро звертаємося до наших земляків, які живуть у межах України, але на тимчасово окупованих територіях Криму, частини Луганської та Донецької областей. Ми ніколи про вас не забуваємо. Щодня працюємо для того, щоб наблизити день вашого звільнення від ворожого ярма", - сказав П.Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Є чіткий сигнал, що Китай підтримує територіальну цілісність і суверенітет України - Зеленський за підсумками доповіді Кулеби

США підтвердили довгострокову присутність своїх військ в Естонії - глава естонського Міноборони

Зеленський обговорив з новим прем'єром Естонії співпрацю у сфері оборони

Держсекретар Ватикану під час зустрічі із Зеленським у Києві підтвердив прихильність Папи Римського пошуку справедливого миру для України

Зеленський обговорив із держсекретарем Ватикану результати першого Саміту миру

Кулеба прибув із візитом до Китаю для переговорів із Ван Ї про шляхи до справедливого миру

У засіданні Ради оголошено перерву, законопроєкт про заборону РПЦ до порядку денного не внесено

Байден повертається до роботи після COVID-19, має намір провести "агресивну" кампанію на підтримку Гарріс

Боррель жорстко розкритикував Орбана: Це Путін, а не ЄС, проводить провоєнну політику, і ваша "миротворча місія" тільки йому на користь

Стефанішина про повернення українців з-за кордону: 100-відсоткової безпеки в Україні немає, але є потреба в робочій силі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА